Bjarne Riis rezygnuje z roli menedżera kolarskiej grupy NTT

Inne
Bjarne Riis rezygnuje z roli menedżera kolarskiej grupy NTT
PAP

Duńczyk Bjarne Riis, kontrowersyjny zwycięzca Tour de France z 1996 roku, ogłosił rezygnację z roli menedżera grupy zawodowej NTT. W południowoafrykańskm teamie, znanym w poprzednich latach pod nazwą Dimension Data, pracował od stycznia.

"Chcemy stworzyć jedną z najlepszych drużyn kolarskich na świecie" – zapowiadał 56-letni Riis na początku roku, zaś pod koniec 2020 zakomunikował rozstanie z NTT, za „obopólną zgodą”.

 

ZOBACZ TAKŻE: Vuelta a Espana: funkcjonariusze Guardia Civil zakażeni koronawirusem

 

W 2007 roku Riis przyznał się do stosowania dopingu w latach 90. XX wieku, gdy odnosił największe sukcesy, na czele z triumfem w Tour de France. Po zakończeniu kariery kolarskiej Duńczyk pełnił funkcje dyrektora sportowego w grupach CSC, Saxo Bank i Tinkoff, prowadząc m.in. Francuza Laurenta Jalaberta i Hiszpana Alberto Contadora, a od 2011 roku młodego Rafała Majkę. Odszedł z kolarstwa w 2015 roku po burzliwym konflikcie z właścicielem grupy Olegiem Tinkowem. Wrócił jako menedżer grupy z RPA.

 

Niedawno szef ekipy NTT Pro Cycling Doug Ryder przyznał, że po wycofaniu się japońskiej firmy technologicznej NTT nadal "składa puzzle", starając się dopiąć budżet zespołu umożliwiający rejestrację w World Tour w 2021 roku.

pez, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze