Dominic Thiem i Ivona Dadic sportowcami roku w Austrii

Inne
Dominic Thiem i Ivona Dadic sportowcami roku w Austrii
fot. PAP/EPA
Dominic Thiem oraz Ivona Dadic zostali po raz pierwszy wybrani najlepszymi sportowcami 2020 roku w Austrii.

Tenisista Dominic Thiem oraz lekkoatletka Ivona Dadic zostali po raz pierwszy wybrani najlepszymi sportowcami 2020 roku w Austrii. Wśród drużyn triumfował po raz trzeci z rzędu piłkarski mistrz kraju RB Salzburg. Plebiscyt organizowany jest przez krajowe stowarzyszenie dziennikarzy sportowych.

Thiem, który we wrześniu wygrał US Open i zdobył swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł, dotychczas przegrywał w zestawieniu z jednym z najlepszych alpejczyków w historii Marcelem Hirscherem. Ten jednak skończył już sportową karierę. Tenisista w tym roku wyprzedził piłkarza Bayernu Monachium Davida Alabę i skoczka narciarskiego Stefana Krafta.

 

Wśród kobiet nagrodzona została Dadic, specjalizująca się w siedmioboju lekkoatletka. Na kolejnych miejscach uplasowały się skoczkini narciarska Chiara Hoelzl i ubiegłoroczna zwyciężczyni panczenistka Vanessa Herzog.

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem minionego sezonu w plebiscycie goal.com

 

Drużyną roku został po raz trzeci z rzędu RB Salzburg. Uczestnik Ligi Mistrzów zebrał więcej punktów od innego piłkarskiego zespołu LASK i od teamu KTM.

 

Zwycięzcy zostali uhonorowani w poniedziałek w wiedeńskiej Marx-Halle trofeum imienia Niki Laudy, legendarnego kierowcy Formuły 1. Ze względu na pandemię koronawirusa impreza odbyła się bez udziału publiczności.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze