Jak się czuje Jakub Moder po strzeleniu pierwszego gola dla reprezentacji Polski?

Piłka nożna
Jak się czuje Jakub Moder po strzeleniu pierwszego gola dla reprezentacji Polski?
fot. PAP
Jakub Moder strzelił swojego debiutanckiego gola w reprezentacji.

Jakub Moder strzelił swojego debiutanckiego gola w reprezentacji Polski podczas towarzyskiego meczu z Ukrainą. Młody pomocnik dokonał tej sztuki tuż po wejściu na boisko w 62. minucie spotkania. Jakie uczucia towarzyszyły zawodnikowi Lecha Poznań po zdobyciu pierwszej bramki dla Biało-Czerwonych oraz czy zagra od pierwszej minuty w najbliższych spotkaniach Ligi Narodów? O tym opowiedział w wywiadzie pomeczowym przeprowadzonym przez Marcina Feddka.

Marcin Feddek: Gratuluję bramki, bo to duża rzecz wejść na boisko i praktycznie w pierwszym kontakcie wbić piłkę do siatki.

 

Jakub Moder: Dziękuję bardzo. To super uczucie. To moja pierwsza bramka w reprezentacji, więc bardzo się cieszę. Zaliczyłem fajne wejście, bo praktycznie po dziesięciu czy dwudziestu sekundach strzeliłem już gola.

 

Ile dają ci europejskie puchary jeśli chodzi o pewność siebie? Widać, że z meczu na mecz masz więcej doświadczenia. Potrafisz przytrzymać piłkę, nie ma w twoich działaniach paniki. To może się podobać.

 

Europejskie puchary dają dużą dawkę doświadczenia. Gramy z praktycznie najlepszymi drużynami w Europie i od niektórych zawodników można się wiele nauczyć. To doświadczenie łapie się z każdym meczem i można pokazywać je w meczach reprezentacyjnych.


Rozumiem, że skoro dziś zabrakło cię w wyjściowym składzie to jesteś szykowany na mecze Ligi Narodów.

 

Nie wiem, ciężko stwierdzić. Trener będzie decydował. Ja jestem gotowy, aby zagrać w tych dwóch nadchodzących meczach. Decyzja należy do trenera.

 

Nie odczuwasz zmęczenia? Jesteś młodym piłkarzem, masz prawo do wahań formy. Gracie dość intensywnie już od miesiąca.

 

Na pewno ta zadyszka przyjdzie, bo grając co trzy dni to zmęczenie się nakłada. Meczów jest dużo, a te spotkania są też fizycznie męczące. Gramy z dobrymi drużynami w Europie, w Ekstraklasie póki co nam nie idzie i musimy wywalczyć swoje na krajowych boiskach. Jest dużo gry i to zmęczenie na pewno jest.

 

Zakładając koszulkę reprezentacyjną zapominasz jednak o tym zmęczeniu?

 

Staram się. Czuję się dobrze fizycznie. Trenerzy w Lechu wykonują super robotę i dobrze przygotowali nas do gry co trzy dni. Grając w reprezentacji staram się dawać z siebie maksa tak samo jak w Lechu.

 

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze