Jakub Popiwczak nauczycielem historii. Zobacz wideo z lekcji

Siatkówka
Jakub Popiwczak nauczycielem historii. Zobacz wideo z lekcji
fot. Cyfrasport
Reprezentant Polski Jakub Popiwczak poprowadził lekcję historii.

Reprezentujący barwy Jastrzębskiego Węgla Jakub Popiwczak to obecnie jeden z najlepszych polskich siatkarzy grających na pozycji libero. 24-letni zawodnik pokazał, że jest człowiekiem wielu talentów. Poprowadził lekcję historii, w której nawiązał do wydarzeń sprzed czterdziestu lat.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla od poniedziałku przebywają w Rumunii, gdzie przygotowują się do walki o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Decydujący mecz z C.S.M Arcada Galati zostanie rozegrany w czwartek.

 

Zobacz także: Potwierdzono termin decydującego meczu Jastrzębskiego Węgla w LM siatkarzy

 

W dniu Święta Niepodległości jastrzębianie nie zapomnieli jednak o przeszłości. Zaprezentowali w serwisie You Tube lekcję historii z Kubą Popiwczakiem. Słynny libero, który od 2012 roku reprezentuje barwy klubu z Jastrzębia-Zdroju, przybliżył kibicom lokalnych bohaterów wydarzeń sprzed czterdziestu lat. Jak siatkarz poradził sobie w nowej roli? Zobacz w materiale wideo:

You Tube:


 

We wrześniu 1980 roku górnicy z jastrzębskich kopalń wywalczyli "Porozumienie Jastrzębskie", zaliczane do "Porozumień sierpniowych". To wówczas rozpoczął się marsz do niepodległej Ojczyzny. Z tej okazji Fundacja JSW przygotowała kampanię społeczno-edukacyjną "Obchody 40-lecia Porozumienia Jastrzębskiego – Śląski Ślad w 100-leciu Niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej".

 

"Wierzymy, że ideały jakie przyświecały górnikom którzy 40 lat temu wywalczyli Porozumienie Jastrzębskie są nadal ważne dla nas wszystkich. Nie pozwólmy by czas zatarł pamięć o bezimiennych górnikach, którzy 40 lat temu zapisali najpiękniejszą kartę w historii Polski" – napisano na stronie Fundacji JSW.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze