PlusLiga: Przełamanie siatkarzy Ślepska

MKS Będzin – Ślepsk 0:3.

W zaległym meczu 7. kolejki PlusLigi MKS Będzin przegrał z ekipą MKS Ślepsk Malow Suwałki 0:3. Siatkarze trenera Andrzeja Kowala przełamali się po trzech porażkach w poprzednich spotkaniach.

Pierwszy set miał wyrównany przebieg. Kilka razy siatkarze z Suwałk odskakiwali na dwa punkty (8:10, 15:17), ale gospodarze odrabiali straty. Dopiero w końcówce udało się przyjezdnym wypracować większą przewagę. Po asie serwisowym Bartłomieja Bołądzia było 19:22 i siatkarze Ślepska zdołali utrzymać tę przewagę w decydujących akcjach. Punktowy blok przyniósł im piłkę setową (20:24), rywale obronili się w dwóch akcjach, ale skuteczny atak Marcina Walińskiego zamknął seta (22:25). Blok i mniejsza ilość błędów własnych przesądziły w nim o sukcesie gości.

Drugą odsłonę będzinianie rozpoczęli od falstartu (1:5). Szybko odrobili straty (9:9), ale w środkowej części seta goście odzyskali przewagę (11:14). Siatkarze Ślepska popełniali mniej błędów i nadal lepiej prezentowali się w bloku. Gospodarze gonili wynik. Dwukrotnie łapali punktowy kontakt, gdy Artur Ratajczak zaskakiwał rywali zagrywką (15:16, 22:23). Kluczowe akcje znów padły łupem przyjezdnych. Skuteczne ataki Walińskiego i Bołądzia przyniosły im ostatnie punkty (23:25).

Trzecia partia również rozpoczęła się po myśli siatkarzy z Suwałk (3:6). Gospodarze odrobili straty w środkowej części seta (13:13). Nie zdołali jednak długo utrzymać takiego rezultatu, bo goście mieli w swych szeregach skutecznego Bołądzia (13:15, 15:19). W końcówce suwalczanie utrzymali przewagę. Josua Tuaniga asem serwisowym dał swej drużynie piłkę meczową, a w kolejnej akcji Bołądź obił blok rywali i zakończył tę konfrontację (20:25).

Najwięcej punktów: Rafał Faryna (16) – Będzin; Bartłomiej Bołądź (15), Marcin Waliński (11) – Suwałki. Gospodarze zdecydowanie słabiej od rywali punktowali blokiem (1–8). MVP: Bartłomiej Bołądź (13/18 = 72% skuteczności w ataku + 1 zagrywka + 1 blok).

MKS Będzin – MKS Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (22:25, 23:25, 20:25)

Będzin: Rafał Sobański, Tomasz Kalembka, Rafał Faryna, Jose Ademar Santana, Artur Ratajczak, Pontes Veloso Thiago – Szymon Gregorowicz (libero) oraz Dominik Teklak, Kacper Bobrowski, Łukasz Makowski, Bartosz Schmidt. Trener: Jakub Bednaruk.
Suwałki: Tomas Rousseaux, Sebastian Warda, Josua Tuaniga, Marcin Waliński, Cezary Sapiński, Bartłomiej Bołądź – Paweł Filipowicz (libero) oraz Łukasz Rudzewicz, Patryk Szwaradzki, Kevin Klinkenberg, Mateusz Sacharewicz. Trener: Andrzej Kowal.