Andrij Szewczenko po meczu z Polską: Tylko z wyniku jestem niezadowolony

Piłka nożna
Andrij Szewczenko po meczu z Polską: Tylko z wyniku jestem niezadowolony
fot. Cyfrasport
Trener reprezentacji Ukrainy Andrij Szewczenko.

- Pokazaliśmy dobry futbol, jedyne, z czego nie mogę być zadowolony, to wynik - powiedział trener reprezentacji Ukrainy Andrij Szewczenko po porażce z Polska 0:2 w towarzyskim meczu na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

- Zabrakło nam wykorzystania naszych szans. Popełniliśmy też dwa błędy i słono za nie zapłaciliśmy. Taka jest piłka i nie ma co nadmiernie dramatyzować – dodał.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jak się czuje Jakub Moder po strzeleniu pierwszego gola dla reprezentacji Polski?

 

Ukraińcy nie wykorzystali rzutu karnego przy stanie 0:0 – Andrij Jarmołenko trafił w słupek. Z kolei przy pierwszej bramce dla gospodarzy błąd popełnił bramkarz Andrij Łunin.

 

- Oczywiście rzut karny dobrze jest wykorzystać, ale nie zatrzymaliśmy się po nim. Dalej pracowaliśmy i mieliśmy kolejne sytuacje. Łunin to młody i bardzo zdolny bramkarz. Popełnił błąd, ale mylimy się wszyscy. Ciężko się nam grało na tej murawie. Nie była najlepszej jakości, niełatwo było kontrolować piłkę. Może dlatego bramkarz się pomylił – zauważył Szewczenko.

 

Przyznał, że gra bez kibiców jest trudna dla zawodników. - Mam świetnych piłkarzy, ale są takie dni, kiedy nie strzela się bramek. Mieliśmy dobre, kombinacyjne akcje, pewne rzeczy musimy dopracować, by lepiej wykorzystywać okazje – podsumował selekcjoner reprezentacji Ukrainy.

 

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie