El. LM siatkarzy: Jastrzębski Węgiel z awansem do fazy grupowej!

Jastrzębski Węgiel awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

W czwartkowym meczu eliminacyjnym ekipa Jastrzębskiego Węgla pokonała rumuńskie Arcada Galati 3:0 i tym samym zapewniła sobie awans do fazy grupowej rozgrywek Ligi Mistrzów!

Jastrzębski Węgiel wygrał z Arcadią Galati 3:0 w decydującym meczu o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów siatkarzy. Zespół z PlusLigi był zdecydowanym faworytem tego starcia, z tej roli wywiązał się znakomicie. Gospodarze w żadnym z setów nie mieli podstaw, by choć przez chwilę pomyśleć o możliwości pokonania gości z Polski.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla ponownie są w gronie dwudziestu najlepszych drużyn w Europie. Zawodnicy trenera Luke'a Reynoldsa jeszcze przed wyjazdem do Rumunii wiedzieli, że innego wyjścia nie ma.

- Jedziemy tam tylko po to, żeby awansować do fazy grupowej. Nie oglądamy się na przeciwników, zrobimy swoje i to wystarczy do awansu - mówili zgodnym chórem. Słowa dotrzymali.

W pierwszym secie polska drużyna, która formalni była gospodarzem tego spotkanie, zwyciężyła 25:18. Górowała w każdym elemencie siatkarskiego fachu, co potwierdziła w drugiej partii. Jastrzębski Węgiel wygrał 25:16.

W trzecim secie trener Reynolds zaczął "kombinować" ze składem, ale to nie zmieniło układu sił. Faworyt "obijał" pretendenta, i zrobił to wyjątkowo bezlitośnie. Jastrzębianie postawili kropkę nad "i" wygraną 25:17, a w całym meczu 3:0.

Grupowymi rywalami zespołu trenera Luke’a Reynoldsa będą rosyjski Zenit Kazań, słoweński ACH Volley Ljubljana oraz niemieckim Berlin Recycling Volleys. W tej fazie przewidziano po dwa turnieje w każdej grupie. Jastrzębski Węgiel zagra w Berlinie i Kazaniu.

Jastrzębski Węgiel - Arcada Galati 3:0 (25:18,25:16,25:17)

CSM Arcada Galati: Talpa, Nałobin, Lescov, Sestan, Bala, Klapwijk, Kantor (libero) oraz Jovanović, Stanković, Olteanu, Darlaczi, Cristudor (libero), Rata

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Louati, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Szalacha, Gierżot, Cichosz-Dzyga

MVP: Yacine Louati

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.