Euro 2020: Polska poznała ostatniego rywala w grupie! (Skróty meczów)

Słowacja zagra z Polską na Euro 2020.

Macedonia Północna, Węgry, Słowacja oraz Szkocja uzupełniły skład finalistów przyszłorocznych mistrzostw Europy. Tym samym znamy już składy wszystkich grup Euro 2020. Do grupy E, w której rywalizować będzie reprezentacja Polski dołączyła Słowacja.

Historycznego osiągnięcia dokonała reprezentacja Macedonii Północnej. Podopieczni Igora Angelovskiego pokonali w finale 1:0 Gruzinów i wywalczyli sobie prawo udziału w przyszłorocznym Euro. Gola na wagę awansu zdobył 37-letni Goran Pandev. Dla Macedończyków będzie to pierwszy występ na imprezie tej rangi. Ich grupowymi rywalami będą reprezentacje Holandii, Ukrainy i Austrii.

Gruzja - Macedonia Północna 0:1 (0:0)

Bramka: Pandev 57

Niesamowitej rzeczy w końcówce meczu z Islandią dokonali Węgrzy. Piłkarze Marco Rossiego przegrywali od 11. minuty spotkania, gdy do siatki trafił Gylfi Sigurdsson. Skromne prowadzenie Islandczyków utrzymało się do 88. minuty. Wtedy do wyrównania doprowadził Loic Nego. Po tym golu Węgrzy ruszyli do ataku, co przyniosło skutek w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Świetnym strzałem z dystansu popisał się Dominik Szoboszlai. Piłka zatrzepotała w siatce. Węgrzy w cztery minuty odwrócili losy spotkania i zapewnili sobie drugi z rzędu awans na mistrzostwa Europy. W turnieju finałowym czeka ich jednak niezwykle trudne zadanie. Los przydzielił Węgrów do grupy F, w której przyjdzie im rywalizować z Portugalczykami, Francuzami i Niemcami.

Węgry - Islandia 2:1 (0:1)

Bramki: Nego 88, Szoboszlai 90+2 - Sigurdsson 11

Mecz Irlandia - Północna - Słowacja dobrze rozpoczął się dla gości. W 17. minucie prowadzenie podopiecznym Pavla Hapala dał Juraj Kucka. Taki wynik utrzymywał się przez ponad godzinę, aż w końcu w 88. minucie piłkę do własnej siatki skierował Milan Skriniar. Okazało się, że niezbędna do będzie dogrywka.

Bramkę na wagę awansu w 110. minucie gry zdobył dla Słowacji Michal Duris. Naszym południowym sąsiadom udało się utrzymać korzystny wynik do końca meczu. Reprezentacja Słowacji zagra na Euro po raz drugi z rzędu. W fazie grupowej Słowakom przyjdzie rywalizować z zespołami Hiszpanii, Szwecji i Polski.

Irlandia Północna - Słowacja 1:2 p.d. (1:1)

Bramki: Skriniar (Sam.) 88 - Kucka 17, Duris 110

W spotkaniu Szkocji z Serbią jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze z Wysp Brytyjskich. Bramkę na 1:0 w 52. minucie meczu Ryan Christie. Kiedy wydawało się, że Szkoci dowiozą korzystny wynik, w doliczonym czasie gry wyrównał wprowadzony z ławki Luka Jović. Stało się jasne, że do wyłonienia uczestnika turnieju finałowego Euro 2020 konieczna będzie dogrywka.

Dodatkowe 30 minut również nie przyniosło rozstrzygnięcia. Po 120 minutach gry trzeba było przeprowadzić serię rzutów karnych. Ostatecznie do grupy z Anglią, Chorwacją i Czechami trafiła reprezentacja Szkocji. Rzutu karnego nie wykorzystał Aleksandar Mitrović. Dla Szkotów będzie to powrót na imprezę rangi mistrzowskiej po 23 latach. Ostatnim turniejem, na którym pojawiła się reprezentacja Szkocji były mistrzostwa Europy w 1998 roku.

Szkocja - Serbia 1:1, 5:4 (rz.k.)

Bramki: Christie 52 - Jović 90+2

Skróty wszystkich spotkań w załączonych materiałach wideo.