Jerzy Brzęczek o meczu z Ukrainą: Zwycięstwo szczęśliwe, ale ważne

Piłka nożna
Jerzy Brzęczek o meczu z Ukrainą: Zwycięstwo szczęśliwe, ale ważne
fot. Cyfrasport
Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzeczek.

- Odnieśliśmy zwycięstwo szczęśliwe, ale ważne – powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzeczek po wygranej z Ukrainą 2:0 w towarzyskim meczu na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

- Cieszmy się ze zwycięstwa. Mamy świadomość, że graliśmy z bardzo dobrą drużyną, która – patrząc na całe spotkanie – była lepsza. Mieliśmy niewątpliwie w odpowiednich momentach szczęście, był niewykorzystany rzut karny przez rywali. Wiemy też, ile popełniliśmy błędów – tłumaczył selekcjoner Biało-Czerwonych.

 

Podkreślił, że w drugiej połowie jego piłkarzom zabrakło spokoju, wyrachowania i pojawiły się irytujące błędy. Brzęczek ocenił, że 45 minut rozegrane przez wracającego do gry Piotra Zielińskiego po zakażeniu koronawirusem było dla niego bardzo ważne i dobre. - Nie chcieliśmy ryzykować jego dłuższej gry. Potrzebujemy go na kolejne spotkania – stwierdził.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jak się czuje Jakub Moder po strzeleniu pierwszego gola dla reprezentacji Polski?

 

Przyznał, że nie wiem, czy zmarnowany przez Andrija Jarmołenkę rzut karny był momentem przełomowym. - Uczulałem drużynę na straty w środku boiska. My przez takie straty zaprosiliśmy rywali do kontr. Mamy materiał do analizy – zaznaczył Brzęczek.

 

Zgodził się z trenerem gości Andrijem Szewczenką, który miał zastrzeżenia do stanu murawy Stadionu Śląskiego. - To powtarzająca się historia. Niestety, nawierzchnie boisk, na których gramy w kraju nie są optymalne. Mam nadzieję, że w którymś momencie firmy, ludzie odpowiedzialni za jakość murawy przygotują je w odpowiedni sposób – podsumował Brzęczek.

 

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze