MotoGP: Valentino Rossi ponownie zakażony koronawirusem

Moto
MotoGP: Valentino Rossi ponownie zakażony koronawirusem
fot. PAP/EPA
Valentino Rossi ponownie zakażony koronawirusem.

Przeprowadzony we wtorek u dziewięciokrotnego motocyklowego mistrza świata Włocha Valentino Rossiego test na obecność wirusa Covid-19 dał ponownie wynik pozytywny. To już drugi przypadek w okresie niespełna miesiąca, gdy badanie daje u niego wynik dodatni.

Zakażenie koronawirusem u Rossiego po raz pierwszy stwierdzono 15 października przed wyścigiem o Grand Prix Aragonii, 10. rundzie cyklu MotoGP. Włoch wrócił do domu i tam poddał się izolacji. Był pod stałą obserwacją sztabu medycznego.

 

W ubiegły czwartek Rossi przeszedł test, który dał pierwszy negatywny wynik, co otworzyło mu drogę do wyjazdu do Hiszpanii na start w GP Walencji. Dzień później przeszedł kolejny test, potwierdzający, że jest już zdrowy. Teraz w dwa dni po starcie w Hiszpanii, gdzie z powodu awarii Rossi wyścigu nie ukończył, ponownie wykryto zakażenie wirusem.

 

Zobacz także: Marc Marquez nie wystartuje w tym sezonie

 

Do zakończenia mistrzostw świata został jeszcze jeden wyścig, 15 listopada na tym samym torze w Walencji. Planowane na 22 listopada GP Argentyny zostało anulowane z powodu pandemii koronawirusa. Rossi będzie mógł wystartować w ostatniej rundzie mistrzostw świata w Hiszpanii tylko wtedy, jeżeli dwa testy wykonane w tygodniu przed startem będą negatywne.

 

W klasyfikacji generalnej mistrzostw świata MotoGP prowadzi Hiszpan Joan Mir z dorobkiem 162 pkt i ma już 37 przewagi nad Francuzem Fabio Quartararo oraz Hiszpanem Alexem Rinsem. Rossi ma 58 pkt i jest 15. 

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze