EBL: Ivan Almeida wrócił, Anwil Włocławek pokonał HydroTrucka Radom

Powrót Almeidy, wygrana Anwilu.

Anwil Włocławek pokonał HydroTrucka Radom 97:86 (24:19, 29:22, 23:25, 21:20) w meczu 13. kolejki Energa Basket Ligi. Do składu gospodarzy wrócił Ivan Almeida, który przez kilka tygodni leczył kontuzję. Koszykarz z Wysp Zielonego Przylądka zdobył 29 punktów i był najskuteczniejszym graczem swojego zespołu. Dołożył jeszcze siedem zbiórek i trzy asysty. W ekipie gości wyróżnił się Marcin Piechowicz z 21 punktami, pięcioma zbiórkami i trzema asystami.

HydroTruck rozpoczął mecz od prowadzenia 5:0, ale świetnie spisywał się Almeida, który zdobywał dla gospodarzy przewagę. Mecz jeszcze przez chwilę był wyrównany, ale Anwil uciekał dzięki "trójkom" Rotnei Clarke’a. Przyjezdni starali się odpowiadać tą samą bronią, choć po rzucie z dystansu McKenzie’ego Moore’a po 10 minutach było 24:19.

Drugą kwartę zespół trenera Marcina Woźniaka rozpoczął od serii 5:0 i zaczął kontrolować wydarzenia na boisku. Dobra gra Almeidy, ale także Adriana Boguckiego pozwalała tej ekipie na powiększanie przewagi. W pewnym momencie po "trójce" Clarke’a urosła ona nawet do 14 punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 53:41.

W trzeciej kwarcie radomianie walczyli o lepszy wynik. Debiutujący w EBL Roberts Stumbris trafił "trójkę" i zbliżył swój zespół na siedem punktów. Po późniejszym podobnym rzucie Filipa Zegzuły było jeszcze lepiej. Almeida ponownie musiał się uaktywnić, swoje akcje kończył też Ivica Radic, a po 30 minutach było 76:66.

W kolejnej części meczu włocławianie przede wszystkim skupiali się na tym, aby kontrolować sytuację. W ważnych momentach trafiał oczywiście Almeida, a do tego ciągle solidny był Moore. Pojedyncze akcje Jabariego Hindsa niewiele zmieniały, bo HydroTruck nie był już w stanie efektywnie zmniejszać różnicy.

Anwil Włocławek - HydroTruck Radom 97:86 (24:19, 29:22, 23:25, 21:20)

Anwil Włocławek: Ivan Almeida 29, Rotnei Clarke 16, Walerij Lichodiej 14, Garlon Green 13, Mckenzie Moore 10, Ivica Radic 10, Adrian Bogucki 4, Andrzej Pluta 1, Krzysztof Sulima 0, Wojciech Tomaszewski 0, Adam Piątek 0.

HydroTruck Radom: Marcin Piechowicz 21, Jabarie Hinds 11, Filip Zegzuła 10, Danilo Ostojic 10, Nickolas Neal 10, Roberts Stumbris 9, Brett Prahl 6, Daniel Wall 5, Aleksander Lewandowski 2, Marcin Tomaszewski 2.