El. MŚ 2022: Argentyna zremisowała z Paragwajem. Nieuznany gol Lionela Messiego

Przy piłce Lionel Messi.

Piłkarze Argentyny zremisowali z Paragwajem 1:1 w meczu 3. kolejki eliminacji piłkarskich mistrzostw świata 2022 w strefie południowoamerykańskiej. Kilka godzin wcześniej Ekwador pokonał na wyjeździe Boliwię 3:2.

Prowadzenie Paragwajowi w 22. minucie dał Angel Romero, który wykorzystał rzut karny. Gospodarze wyrównali w 41., kiedy z rzutu rożnego dośrodkował Giovani Lo Celso, a skuteczną główką popisał się Nicolas Gonzalez.

W drugiej połowie Argentyna miała zdecydowaną przewagę, ale wygrać jej się nie udało. W 58. minucie do siatki trafił Lionel Messi, jednak sędzia po skorzystaniu z systemu VAR nie uznał gola. Arbiter dopatrzył się faulu w środkowej części boiska, od którego zaczęła się akcja.

Remis pozwolił Argentynie awansować na pierwsze miejsce w tabeli. O punkt wyprzedza Brazylię i Ekwador. "Canarinhos" jednak swoje spotkanie w trzeciej kolejce rozegrają dopiero w piątek, kiedy podejmą Wenezuelę.

Z powodu kontuzji nie wystąpi w tym meczu Neymar. Napastnik Paris Saint-Germain mimo urazu udał się do Brazylii na zgrupowanie, bo liczono, że zagra w 4. kolejce przeciwko Urugwajowi we wtorek. Sztab medyczny wykluczył jednak taką możliwość. - Jego stan się poprawił, ale nie na tyle, aby mógł być gotowy we wtorek - przyznał lekarz reprezentacji Rodrigo Lasmar.

W eliminacjach w strefie CONMEBOL bierze udział 10 reprezentacji, które rywalizują w systemie ligowym - każdy z każdym, u siebie i na wyjeździe. Przepustkę na mundial w Katarze otrzymają cztery najlepsze reprezentacje, a piąta walczyć będzie w barażu z przedstawicielem innej konfederacji.

Ostatnie mecze eliminacji MŚ w Ameryce Południowej mają zostać rozegrane w marcu 2022 roku, a interkontynentalny baraż - trzy miesiące później. Turniej finałowy MŚ zaplanowano na listopad i grudzień.