Fortuna 1 Liga: Przełamanie Chrobrego! Pewne zwycięstwo ze Stomilem

Mateusz Machaj otworzył wynik meczu.

W meczu rozgrywanym w ramach 12. kolejki Fortuna 1 Ligi Chrobry Głogów wygrał ze Stomilem Olsztyn 3:0. Dla obu ekip było to arcyważne spotkanie, ale ostatecznie piątek trzynastego okazał się szczęśliwszy dla gospodarzy i to oni zainkasowali trzy punkty.

W pierwszej połowie Stomil zdecydowanie przeważał na murawie, jednak Chrobry za każdym razem wychodził obronną ręką. W siódmej minucie piłkarze Stomilu mieli znakomitą szansę na objęcie prowadzenia. Po strzale z dystansu świetną paradą popisał się Kacper Bieszczad, ale dobitka przewrotką Pawła Oleksego okazała się minimalnie niecelna. Druga okazja pojawiła się już w 20 minucie, jednak po stałym fragmencie gry Grzegorz Kuświk strzałem głową trafił w słupek bramki gospodarzy.

Za to do gospodarzy szczęście uśmiechnęło się w 32 minucie, gdy Damian Byrtek sfaulował we własnym polu karnym Tomasza Cywkę i niespodziewanie Chrobry otrzymał rzut karny. Wykorzystał go pewnym uderzeniem Mateusz Machaj i tym samym dał prowadzenie ekipie z Głogowa.

Druga odsłona spotkania miała zupełnie inny przebieg. Gospodarze przejęli inicjatywę, i to oni utrzymywali się przy piłce i próbując podwyższyć wynik. W 62 minucie udało się to Mikołajowi Lebedyńskiemu. Ten świetną indywidualną akcją podwyższył wynik meczu na 2:0. Na kolejnego gola głogowianie nie musieli długo czekać. 10 minut później sędzia podyktował faul na Maksymilianie Banaszewski, a ten chwilę później umieścił piłkę w bramce Stomilu. Przyjezdni próbowali jeszcze dojść do głosu, ale niewiele z tego wniknęło. Nie mieli sytuacji i Chrobry zainkasował trzy punkty.

Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn 3:0 (1:0)
Bramki: Mateusz Machaj 33 (rzut karny), Mikołaj Lebedyński 63, Maksymilian Banaszewski 72 (rzut karny)

Chrobry: Bieszczad - Ilków-Gołąb, Michalec, Juraszek (46 Stolc), Oleksy, Banaszewski (78 Piotrowski), Cywka, Kolenc, Bryła (74 Piła), Machaj (70 Ziemann), Lebedyński (78 Kowalczyk)

Stomil: Skiba - Spychała, Kuświk (77 Jarosz), Łuczak (80 Szramka), Hinokio, Staszak (77 Carolina), van Huffel, Byrtek, Sierant (46 Bucholc), Szota, Biedrzycki (80 Sadowski)

Żółte kartki: Damian Kowalczyk - Grzegorz Kuświk, Maciej Spychała, Serafin Szota, Janusz Bucholc