Gwiazdy Hollywood chcą kupić trzeci najstarszy klub piłkarski na świecie

Piłka nożna
Gwiazdy Hollywood chcą kupić trzeci najstarszy klub piłkarski na świecie
Fot. PAP
Znani hollywoodzcy aktorzy Ryan Reynolds i Rob McElhenney oficjalnie złożyli ofertę kupna walijskiego klubu piłkarskiego Wrexham.

Znani hollywoodzcy aktorzy Ryan Reynolds i Rob McElhenney oficjalnie złożyli ofertę kupna walijskiego klubu piłkarskiego Wrexham. Zespół występujący na piątym poziomie angielskich rozgrywek ligowych jest trzecią najstarszą drużyną na świecie. Wrexham zostało założone w 1864 roku.

Deadpool współwłaścicielem walijskiego klubu? To całkiem możliwe. Hollywoodzcy aktorzy Ryan Reynolds i Rob McElhenney zdecydowali się złożyć ofertę kupna Wrexham, trzeciej najstarszej drużyny na świecie. Teraz Kanadyjczyk i Amerykanin próbują przekonać do transakcji kibiców, którzy są właścicielami tego amatorskiego obecnie klubu.

 

To nie pierwszy raz kiedy mówi się obecności dwóch aktorów w klubie. O przejęciu Wrexham przez wspomniany duet zrobiło się głośno we wrześniu. Wówczas zainteresowanie kupnem potwierdził oficjalnie Reynolds i przyznał, że czekał na to osiem lat.

 

Nietypowa jest także obecna struktura klubu. Właścicielami Wrexham, które obecnie występuje na piątym poziomie rozgrywek ligowych w Anglii, od 2011 roku są jego kibice. To oni wcześniej opowiedzieli się za tym, by podjąć rozmowy na temat przejęcia. Teraz, po oficjalnym złożeniu oferty, ponownie zagłosują w sprawie jego przyszłości. Decyzja prawdopodobnie zostanie ogłoszona w przyszłym tygodniu.

 

W międzyczasie odbyło sie wirtualne spotkanie fanów-udziałowców z aktorami, podczas którego ci ostatni próbowali ich do siebie przekonać. Zapewnili, że celem jest rozwój założonej w 1864 roku drużyny, powrót do zawodowej rywalizacji (Wrexham wypadł z niej w 2008 roku) i poprawienie frekwencji na stadionie Racecourse Ground.

 

- To trzeci z najstarszych klubów na tej planecie i nie wiemy, dlaczego nie może zyskać uznania na całym świecie. Naszą intencją jest stanie się częścią historii Wrexham, a nie uczynienie, by Wrexham stało się częścią naszej historii - zapewnił cytowany przez BBC Reynolds.

 

ZOBACZ TAKŻE: Euro 2020. Słowackie media po awansie: Fantazja, otwierajcie szampany

 

Jak podają media, przejęcie klubu mogłoby oznaczać zainwestowanie w niego ok. 2 milionów funtów. Chcąc się wkupić w łaski kibiców Reynolds i McElhenney obiecali kilkakrotnie, że pod ich kierownictwem zespół zawsze będzie wygrywał pojedynki z największym rywalem - zespołem Chester.

 

- Chcemy być na Racecourse Ground tak często jak to tylko możliwe i na tylu meczach, na ilu się tylko da. Chcemy napić się drinka z fanami. Będziecie mieli nas wręcz dość. Chcemy być świetnymi ambasadorami klubu, przedstawić go światu i być globalną siłą - zapewnił Reynolds.

 

Kanadyjczyk, który znany jest m.in. z filmu "Deadpool", już wcześniej miał styczność ze światem piłki nożnej. W 2016 roku okazało się, że jest jednym z udziałowców innego walijskiego klubu - Swansea City.

 

Wrexham to prawdziwa historia światowego futbolu. To najstarszy klub w Walii oraz trzeci najstarszy profesjonalny klub na świecie. Powstanie walijskiej drużyny datuje się na 1864 rok. Dłuższą historią mogą się pochwalić jedynie Sheffield (1857) oraz Notts County (1862).

 

W latach 1972-1996 piłkarze Wrexham wystąpili w ośmiu edycjach europejskiego Pucharu Zdobywców Pucharu. Najdalej zaszli w sezonie 1975/76, kiedy to w drugiej rundzie wyeliminowali Stal Mielec (2:0 u siebie, 1:1 na wyjeździe), a odpadli w ćwierćfinale w dwumeczu z RSC Anderlecht (1:1 i 0:1).

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie