PlusLiga: Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów po niemal miesiącu przerwy wracają do rywalizacji w PlusLidze. Na pierwszy ogień podejmą drużynę Indykpol AZS Olsztyn. Wydaje się, że gospodarze będą w miarę bezpiecznym rywalem, biorąc pod uwagę fakt, że ich forma stoi pod dużym znakiem zapytania. Jak będzie, przekonamy się już niebawem. Relacja i wynik na żywo z meczu od godziny 20:30 na Polsatsport.pl.

Drużyna Asseco Resovii wraca po kwarantannie i dla zawodników prowadzonych przez Alberto Giulianiego, będzie to pierwszy mecz po przerwie. Po raz ostatni na boisko wybiegli 17 października, kiedy to pokonali przed własną publicznością Stal Nysę 3:1. W ligowej tabeli zespół z Podkarpacia zajmuje dziewiąte miejsce z dorobkiem dziewięciu punktów (rozegranych pięć spotkań).

 

Dla siatkarzy Olsztyna pierwsze starcie po przerwie nie było udane. Po dwóch tygodniach spędzonych w domu i kilku dniach treningu, zawodnicy prowadzeni przez trenera Daniela Castellaniego, ulegli w Hali Urania ekipie Cuprum Lubin 0:3. W ligowej tabeli, akademicy z Kortowa zajmują obecnie 11. miejsce, z dorobkiem sześciu punktów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Fabian Drzyzga: W PlusLidze buduje się zespoły inaczej niż w Rosji

 

Dla akademików z Kortowa szansą na przełamanie i znacznie lepszy powrót po izolacji będzie piątkowe spotkanie z Resovią.

 

– Wolałbym ten mecz zagrać w momencie, kiedy my i ekipa z Rzeszowa była w 100% zdrowa oraz w pełni przygotowana do gry na wysokim poziomie. Czasami widać, że przerwa wybija z rytmu i mecze nie są aż tak ciekawe, jak powinny być. Musimy wrócić do dyspozycji fizycznej sprzed izolacji i jeśli tak się stanie, to będziemy grać całkiem dobrze – przyznał Damian Schulz, atakujący Indykpolu AZS.

 

Której ekipie uda się wywieźć punkty z hali na Podpromiu? Odpowiedź poznamy wieczorem.

 

Relacja i wynik na żywo z meczu Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn od godziny 20:30 na Polsatsport.pl.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie