El. MME: Tomasz Makowski z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19

Piłka nożna
El. MME: Tomasz Makowski z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19
fot. Cyfrasport
Tomasz Makowski z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19.

Tomasz Makowski z Lechii Gdańsk miał pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 i opuścił zgrupowanie reprezentacji do lat 21 - poinformował Polski Związek Piłki Nożnej. Biało-czerwoni przygotowują się do wtorkowego meczu eliminacji mistrzostw Europy z Łotwą.

Wszyscy zawodnicy oraz członkowie sztabu szkoleniowego zostali poddani badaniu w piątek. Wiadomość o zakażeniu Makowskiego PZPN przekazał w sobotę. W komunikacie zaznaczono, że gracz Lechii natychmiast został odizolowany od reszty zespołu, a rano następnego dnia opuścił zgrupowanie.

 

"Żaden z pozostałych zawodników i członków sztabu szkoleniowego nie uzyskał wyniku pozytywnego" - zapewniono.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ronaldo przekroczy kolejną granicę?

 

We wtorek prezes krajowej federacji Zbigniew Boniek powiadomił o potwierdzeniu zakażenia u Kacpra Skibickiego z Legii Warszawa. Zawodnik opuścił zgrupowanie drużyny narodowej razem z klubowym kolegą Cezarym Misztą. COVID-19 wykryto wówczas także u trzech członków sztabu szkoleniowego.

 

Spotkanie z Łotwą w ostatniej, 10. kolejce grupy 5 eliminacji MME odbędzie się w Łodzi. Polska zajmuje drugie miejsce w grupie z 17 punktami. Pierwszą pozycję zapewniła sobie już Rosja - 23 pkt, trzecia jest Bułgaria - 15.

 

W przyszłorocznej imprezie finałowej, która gościć będzie w Słowenii i na Węgrzech, weźmie udział 16 drużyn. Zapewnione miejsce mają gospodarze, awans wywalczą triumfatorzy każdej z dziewięciu grup oraz pięć najlepszych zespołów z drugich miejsc.

agb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie