El. MŚ 2022: Pewna wygrana Urugwaju z Kolumbią. Urugwajskie gwiazdy z golami

Na listę strzelców w Barranquilli wpisały się m.in. dwie gwiazdy drużyny gości - Edinson Cavani i Luis Suarez.

Piłkarska reprezentacja Urugwaju pokonała Kolumbię 3:0 w meczu 3. kolejki eliminacji mistrzostw świata 2022 w strefie południowoamerykańskiej. Na listę strzelców w Barranquilli wpisały się m.in. dwie gwiazdy drużyny gości - Edinson Cavani i Luis Suarez.

Urugwajczycy od początku grali pewnie i nie czekali długo z rozpoczęciem piątkowego popisu. Na prowadzenie wyszli już w piątej minucie, gdy Cavani wykorzystał dokładne podanie od Nahitana Nandeza. W 50. minucie przed stratą gola uchronił ich stojący między słupkami Martin Campana, który zatrzymał zagranie głową Duvana Zapaty.

Cztery minuty później goście prowadzili już 2:0. Po błędzie Jamesa Rodrigueza z kontrą wyszli Suarez i Rodrigo Bentancur. Ten drugi został sfaulowany przez Jeisona Murillo i sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Suarez. Było to 25. trafienie "El Pistolero" w eliminacjach strefy południowoamerykańskiej. Żaden inny piłkarz nie może pochwalić się takim wyczynem. Wynik ustalił w 73. minucie Darwin Nunez strzałem z dystansu.

W końcówce gospodarze grali w osłabieniu - drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Yerry Mina. Urugwaj dzięki temu zwycięstwu poprawił się o dwa miejsca w tabeli i awansował na czwarte. Kolumbia zaś spadła o jedną pozycję i jest szósta. Liderem jest Argentyna, która o punkt wyprzedza Brazylię i Ekwador.

"Canarinhos" swoje spotkanie w trzeciej kolejce rozegrają w nocy z piątku na sobotę czasu polskiego, kiedy podejmą Wenezuelę. Z powodu kontuzji nie wystąpi w tym meczu Neymar. Napastnik Paris Saint-Germain mimo urazu udał się do Brazylii na zgrupowanie, bo liczono, że zagra w 4. kolejce przeciwko Urugwajowi we wtorek. Sztab medyczny wykluczył jednak taką możliwość. W nocy z piątku na sobotę odbędzie się też mecz Chile - Peru.

W eliminacjach w strefie CONMEBOL bierze udział 10 reprezentacji, które rywalizują w systemie ligowym - każdy z każdym, u siebie i na wyjeździe. Przepustkę na mundial w Katarze otrzymają cztery najlepsze reprezentacje, a piąta walczyć będzie w barażu z przedstawicielem innej konfederacji.

Ostatnie mecze eliminacji MŚ w Ameryce Południowej mają zostać rozegrane w marcu 2022 roku, a interkontynentalny baraż - trzy miesiące później. Turniej finałowy MŚ zaplanowano na listopad i grudzień.