Formuła 1: Max Verstappen najszybszy również na ostatnim treningu w Turcji

Moto
Formuła 1: Max Verstappen najszybszy również na ostatnim treningu w Turcji
fot. PAP/EPA
Max Verstappen był najszybszy na ostatnim treningu w Turcji.

Holenderski kierowca Max Verstappen (Red Bull) był najszybszy także na trzecim, ostatnim treningu przed wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Turcji. Warunki były jeszcze trudniejsze niż w piątek - do bardzo śliskiej nawierzchni w Stambule doszły deszcz i chłód.

Verstappen, który uzyskał najlepszy czas okrążenia również podczas obu piątkowych sesji treningowych, dzień później był lepszy o 0,945 s od Monakijczyka Charlesa Leclerca (Ferrari), a o 1,574 od kolegi z teamu Tajlandczyka Alexandra Albona.

 

Lewis Hamilton (Mercedes), który jest bardzo blisko czwartego z rzędu, a siódmego łącznie tytułu mistrza świata, pojawił się na torze tylko na chwilę i nie zaliczył mierzonego okrążenia.

 

- Tu nie ma w ogóle przyczepności. To szokujące - podsumował Brytyjczyk.

 

Zobacz także: Lewis Hamilton: Chciałbym zostać, ale... mam wiele innych pasji

 

Zarówno on, jak i inni kierowcy porównywali śliską nawierzchnię do lodowiska. Mieli problemy z kontrolą bolidu i nieraz wypadali z toru, na którym rywalizacja w F1 poprzednio gościła w 2011 roku.

 

Hamilton zgromadził w tym sezonie 282 punkty i na cztery rundy przed końcem (do zdobycia pozostały 104 pkt) wyprzedza o 85 kolegę z teamu Fina Valtteriego Bottasa. Trzecie miejsce zajmuje Verstappen (162 pkt), który walczy już jedynie o tytuł wicemistrza.

agb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie