Fortuna Puchar Polski: Cracovia w kolejnej rundzie

Cracovia pokonała 1:0 Świt Skolwin w meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski.

Cracovia pokonała 1:0 Świt Skolwin w meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski, awansując do dalszej części rozgrywek. Bramką z przewrotki popisał się Daniel Pik.

Pierwotnie mecz miał zostać rozegrany 31 października, jednak z powodu zdiagnozowania zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w drużynie Świtu, spotkanie zostało przełożone

W pierwszej połowie przy piłce zdecydowanie częściej znajdowali się zawodnicy Cracovii, ale to obie ekipy próbowały pokonać bramkarza rywali. Gospodarze oddali trzy strzały na bramkę, a goście – siedem, jednak żaden z nich nie został zamieniony na gola. Na przerwę uczestnicy sobotniego spotkania schodzili z wynikiem 0:0.

Po powrocie na boisko nie trzeba było długo czekać na zmiany. W 59. minucie na prowadzenie wyszła Cracovia za sprawą trafienia z przewrotki w wykonaniu Daniela Pika. Obrońcy trofeum dalej częściej znajdowali się w posiadaniu piłki jednak ekipa z północy Polski nie dawała za wygraną, grając aktywniej, niż w pierwszej części spotkania. Ostatecznie kolejne gole już nie padły, a drużyna Michała Probierza mogła cieszyć się z awansu do kolejnej rundy rozgrywek.

Świt Skolwin - Cracovia 0:1 (0:0)

Bramka: Daniel Pik 59