KSW 57: Mańkowski, Racić, De Fries - Kita o pas!

Sporty walki
KSW 57: Mańkowski, Racić, De Fries - Kita o pas!
Fot. PAP
Borys Mańkowski wystąpi na KSW 57!

Poznaliśmy pierwszych bohaterów gali KSW 57. Po raz czwarty do obrony mistrzowskiego pasa w wadze cięzkiej przystąpi Phil De Fries (18-6, 2 KO, 12 SUB). Rywalem Anglika będzie Michał Kita (20-11, 12 KO, 5 SUB). Ponadto na gali zobaczymy m.in. Borysa Mańkowskiego (21-8, 3 KO, 8 SUB) i Antuna Racicia (24-8, 13 SUB).

De Fries powróci do klatki KSW po ponad rocznej przerwie. W swoim ostatnim pojedynku na KSW 50 w Londynie w walce wieczoru pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Luisa Henrique. Anglik jest niepokonany od sześciu walk. Na rozkładzie De Friesa znajdują się tacy zawodnicy jak m.in. Michał Andryszak, Karol Bedorf czy Tomasz Narkun. 

 

Z kolei Kita powrócił do największej polskiej organizacji w sierpniu pokonując na KSW 53 wspomnianego Andryszaka. Kilka tygodni wcześniej, podczas FEN 30 potrzebował zaledwie 37 sekund na rozprawienie się z Igorem Pokrajacem. Dla "Masakry" będzie to drugie podejście do mistrzowskiego pasa KSW. W 2015 roku na KSW 33 przegrał z ówczesnym mistrzem Karolem Bedorfem. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Materla o szacunku do rywala: W moim kodeksie wojownika tak powinno to wyglądać 

 

Ponadto na gali KSW 57 wystąpi Borys Mańkowski. "Diabeł Tasmański" w ostatniej walce okazał się lepszy na pełnym dystansie od Marcina Wrzoska. Poza tym do klatki wróci Antun Racić. Chorwat niewiele ponad rok temu zdobył mistrzowski pas w kategorii koguciej. Na gali w Zagrzebiu pokonał jednogłośną decyzją sędziów Damiana Stasiaka. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie