Liga Narodów: Wyniki i skróty sobotnich meczów (WIDEO)

Sergio Ramos nie wykorzystał dwóch rzutów karnych.

Francja pokonała w Lizbonie broniącą trofeum Portugalię 1:0 w meczu Ligi Narodów i zapewniła sobie udział w przyszłorocznym Final Four. Hiszpania zremisowała na wyjeździe ze Szwajcarią 1:1, a rozgrywający 177. mecz w kadrze Sergio Ramos nie wykorzystał dwóch rzutów karnych. Zapraszamy do obejrzenia skrótów sobotnich meczów.

Starcie mistrzów Europy Portugalczyków z mistrzami świata Francuzami było szlagierem grupy 3. najwyższej dywizji (A3). O zwycięstwie gości przesądził N'Golo Kante, który trafił do siatki w 54. minucie.

To oznacza, że na jedną kolejkę przed końcem fazy grupowej Francja ma 13 punktów, a wicelider Portugalia - 10. "Trójkolorowi" są już pewni pierwszego miejsca na koniec, ponieważ mają lepszy bilans bezpośrednich meczów z Portugalczykami.

O uniknięcie spadku z tej grupy walczą Chorwacja i Szwecja. W bezpośrednim meczu tych drużyn w Sztokholmie (Solna) gospodarze, rywale Polaków na Euro w 2021 roku, wygrali 2:1. To oznacza, że oba zespoły mają obecnie po trzy punkty.

grupa A3

Portugalia - Francja 0:1 (0:0)
Szwecja - Chorwacja 2:1 (2:0)

W sobotę w najwyższej dywizji rywalizowano także w grupie 4 (A4). Szwajcaria zremisowała u siebie z Hiszpanią 1:1, a w centrum uwagi był Sergio Ramos. Hiszpan pobił europejski rekord Włocha Gianluigiego Buffona pod względem liczby występów w piłkarskiej reprezentacji. Obrońca Realu Madryt zagrał po raz 177. w barwach narodowych. Wiele wskazuje na to, że wkrótce może zostać również rekordzistą świata, wyprzedzając Ahmeda Hassana, który w drużynie narodowej Egiptu grał 184 razy.

34-letni Ramos nie będzie jednak miło wspominał meczu w Bazylei. Nie wykorzystał dwóch rzutów karnych - w 57. i 80. minucie. W obu przypadkach jego strzały obronił Yann Sommer. Gospodarze prowadzili od 26. minuty po golu Remo Freulera, a Hiszpanie - rywale Polaków w ME 2021 - wyrównali dopiero w 89. minucie, po trafieniu z bliska Gerarda Moreno.

Po meczu trener Hiszpanów Luis Enrique bronił Sergio Ramosa. Oświadczył, że gdyby jego zespół miał więcej rzutów karnych, do piłki również mógłby podejść obrońca Realu Madryt.

- Gdyby był jeszcze jeden rzut karny, również mógłby go wykonywać. Podobnie jak czwartą jedenastkę, gdyby nie wykorzystał trzeciej - przyznał szkoleniowiec.

W Lipsku Niemcy pokonały Ukrainę 3:1, a bohaterem okazał się zdobywca dwóch bramek Timo Werner. Spotkanie jeszcze w sobotnie południe stało pod znakiem zapytania, z powodu kilku przypadków zakażenia koronawirusem w ekipie gości. Pozostałe testy Ukraińców dały jednak wynik negatywny i ostatecznie mecz doszedł do skutku. W bramce gospodarzy po raz 95. zagrał Manuel Neuer, dzięki czemu wyrównał rekord Seppa Maiera pod względem liczby występów w reprezentacji Niemiec wśród bramkarzy.

Nowym liderem grupy A4 są Niemcy - mają 9 punktów i o jeden wyprzedzają Hiszpanię. Oba zespoły zagrają we wtorek w Sewilli.