PlusLiga: Cerrad Enea Czarni Radom - GKS Katowice. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: Cerrad Enea Czarni Radom - GKS Katowice. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP
Cerrad Enea Czarni Radom zdążyli do tej pory rozegrać dziesięć spotkań.

W sobotę siatkarze GKS Katowice rozegrają wyjazdowe spotkanie 13. kolejki PlusLigi z Cerrad Enea Czarnymi Radom. Będzie to pierwszy mecz katowiczan po przerwie związanej z zakażeniami w ekipie. Transmisja spotkania od godziny 14.45 w Polsacie Sport.

Katowicka drużyna wróciła do treningów po drugiej kwarantannie zdrowotnej w ciągu ostatnich tygodni i przygotowuje się do pierwszego ligowego starcia od 20 października. Przypomnijmy, że tamtego dnia GKS pokonał 3:0 MKS Będzin w wyjazdowym meczu 6. kolejki PlusLigi.


Zespół prowadzony przez Grzegorza Słabego jak dotąd rozegrał w obecnym sezonie PlusLigi jedynie sześć spotkań: zapisał na swoje konto trzy zwycięstwa oraz poniósł trzy porażki.


- Powrót do treningu to wspaniałe uczucie. Każdy z nas z pewnością cieszy się na kilka dni wolnego, ale z pewnością nie na dwadzieścia, jak miało to miejsce ostatnio. Dobrze jest wrocić i cieszę się, że wszyscy jesteśmy już zdrowi. Wiadomo, że każdy odczuwa skutki tej przerwy i nieco inaczej przechodziliśmy chorobę. Pewnie będziemy potrzebowali jeszcze trochę czasu, by nie łapać szybko zadyszki, ale na razie jest OK - mówił libero Dawid Ogórek.


ZOBACZ TAKŻE: Konsekwencje wielkiej awantury. Jaka kara grozi trenerowi Anastasiemu?


Cerrad Enea Czarni Radom zdążyli do tej pory rozegrać dziesięć spotkań i zdobyć 12 punktów (cztery zwycięstwa i sześć porażek), co daje im siódmą pozycję w ligowej tabeli. W ostatnim starciu Czarni przegrali w czterech setach z Jastrzębskim Węglem, wcześniej pokonując zespoły z Warszawy i Lubina. Podopieczni Roberta Prygla po ostatnim ligowym pojedynku wreszcie mieli więcej czasu na spokojny trening, ale przede wszystkim na regenerację.

 

- Możemy skupić się teraz na tych elementach, które nam nie zbyt dobrze funkcjonowały w meczach. Regeneracja jest równie ważna jak trening i myślę, że ten tydzień pozwoli nam wejść w normalny tryb do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. - podkreślił atakujący Daniel Gąsior.

 

Transmisja spotkania Cerrad Enea Czarni Radom - GKS Katowice od godziny 14.45 w Polsacie Sport.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie