Rugbiści Argentyny pierwszy raz w historii pokonali Nową Zelandię

Inne
Rugbiści Argentyny pierwszy raz w historii pokonali Nową Zelandię
fot. PAP
Reprezentacja Argentyny odniosła w sobotę historyczny sukces, wygrywając w Sydney z Nową Zelandią 25:15 (16:3) w trzecim meczu tegorocznych rozgrywek Rugby Championship.

Reprezentacja Argentyny odniosła w sobotę historyczny sukces, wygrywając w Sydney z Nową Zelandią 25:15 (16:3) w trzecim meczu tegorocznych rozgrywek Rugby Championship. To ich pierwsze zwycięstwo nad trzykrotnym mistrzem świata w 31 spotkaniach, datowanych od 1985 roku.

Bohaterem ekipy z Ameryki Południowej, która rozegrała swój pierwszy mecz od 13 miesięcy, był Nicolas Sanchez, zdobywca wszystkich 25 punktów: z przyłożenia, podwyższenia i sześciu karnych.

 

Dla Nowej Zelandii, która przed tygodniem przegrała także z Australią (22:24), jest to pierwszy przypadek od sierpnia 2011 roku, kiedy poniosła dwie porażki z rzędu.

 

Mecz na Western Sydney Stadium obejrzało 9063 widzów.

 

Zobacz także: Rosja chce zorganizować Puchar Świata w rugby

 

Z czterech stałych uczestników Rugby Championship w tym roku wyjątkowo - z powodu pandemii Covid-19 - nie bierze udziału reprezentacja Republiki Południowej Afryki, zwycięzca ubiegłorocznej edycji.

 

Po sobotnim meczu w tabeli prowadzi Nowa Zelandia - 6 pkt w trzech meczach, przed Argentyną - 4 pkt (1 spotkanie) i Australią - 4 pkt (2).

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Przetrwaj i wygraj - odcinek 6

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie