Tauron Liga: Siatkarki ŁKS lepsze od Legionovii

ŁKS – Legionovia 3:0.

Siatkarki ŁKS Commercecon wygrały z DPD Legionovią 3:0 w spotkaniu 9. kolejki Tauron Ligi. Powracająca po kwarantannie drużyna z Legionowa starała się nawiązać wyrównaną walkę z łodziankami, które były lepsze w końcówkach setów i pewnie zgarnęły komplet punktów.

W pierwszym secie obie ekipy miały momenty przewagi, ale do stanu 21:21 trwała wyrównana walka. Wszystko rozstrzygnęło się w czterech ostatnich akcjach, po których punkty na swym koncie zapisywały łodzianki. Najpierw przyjezdne nie wykorzystały swoich szans w długiej wymianie, a akcję skończyła Katarzyna Zaroślińska-Król. W kolejnej akcji punkt wywalczyła Katarina Lazović, a chwilę później autowy atak rywalek dał ŁKS piłkę setową. Ostatnią akcję seta zwieńczył atak Zaroślińskiej-Król (25:21).

Druga odsłona miała podobny scenariusz do poprzedniej, jednak tym razem siatkarki ŁKS szybciej, bo już od stanu 15:15 zaczęły budować przewagę. Zepsuta zagrywka przyjezdnych, as serwisowy Klaudii Alagierskiej i pomyłka Olivii Różański w ataku pozwoliły ekipie ŁKS odskoczyć (18:15). Końcówka seta to dominacja gospodyń i okres słabszej gry Legionovii. Tym razem pięć ostatnich akcji padło łupem ekipy ŁKS. Nadja Ninković popisała się asem serwisowym na wagę piłki setowej, a Lazović ustaliła wynik na 25:18.

W trzeciej partii łodzianki szybko uzyskały wyraźną zaliczkę (8:3). W środkowej części seta jeszcze ją powiększyły (14:7) i mogły kontrolować sytuację na parkiecie. Skuteczny blok przyniósł ekipie ŁKS piłkę meczową (24:16), a atak Aleksandry Wójcik zakończył tę rywalizację (25:18).

Najwięcej punktów: Katarzyna Zaroślińska-Król (20), Katarina Lazović (11) – ŁKS; Shelly Stafford (10) – Legionovia. Gospodynie były skuteczniejsze w ataku, lepiej punktowały blokiem (8–4) oraz zagrywką (4–1). MVP: Katarina Lazović.

ŁKS Commercecon Łódź – DPD Legionovia Legionowo 3:0 (25:21, 25:18, 25:18)

ŁKS: Katarina Lazović, Klaudia Alagierska, Katarzyna Zaroślińska-Król, Aleksandra Wójcik, Nadja Ninković, Britt Bongaerts – Krystyna Strasz (libero). Trener: Giuseppe Cuccarini.

Legionovia: Alicja Grabka, Jessica Rivero Marin, Shelly Stafford, Julie Oliveira Souza, Olivia Różański, Maja Tokarska – Izabela Lemańczyk (libero) oraz Diana Dąbrowska, Daria Szczyrba, Marta Matejko. Trener: Alessandro Chiappini.