Bartosz Bereszyński: W przerwie jedenastu zawodników nadawało się do zmiany

Bartosz Bereszyński: W przerwie jedenastu zawodników nadawało się do zmiany.

Reprezentacja Polski po słabym spotkaniu przegrała na wyjeździe z Włochami 0:2 w Lidze Narodów. Zespół Jerzego Brzęczka w każdym elemencie gry prezentował się gorzej od świetnie poczynających sobie gospodarzy - Po pierwszej połowie jedenastu zawodników nadawało się do zmiany. Weszliśmy w mecz bardzo słabo i tak praktycznie zostało do końca – przyznał po ostatnim gwizdku obrońca „Biało-Czerwonych” Bartosz Bereszyński.

Bożydar Iwanow: Wiele meczów widzieliśmy. Czasami zawodzi jeden, dwóch, trzech piłkarzy. Co się stało z wami niedzielnego wieczoru? Praktycznie o całej drużynie można powiedzieć, że nie stanęła na wysokości zadania.

Bartosz Bereszyński: Rzeczywiście tak było. Po pierwszej połowie jedenastu zawodników nadawało się do zmiany. Weszliśmy w mecz bardzo słabo i tak praktycznie zostało do końca. Pierwsze 45 minut do zapomnienia. Dostaliśmy kubeł zimnej wody. Graliśmy to, co Włosi chcieli, abyśmy prezentowali. W zasadzie nie stworzyliśmy sobie żadnej sytuacji. To idealnie podkreśla, jak to spotkanie wyglądało.

Czy myślisz, że to starcie przerosło tych młodych piłkarzy? Przed meczem cieszyliśmy się, że do składu wszedł Kamil Jóźwiak, Sebastian Szymański i Jakub Moder. Zmiany po przerwie świadczyły natomiast o tym, że pierwsze 45 minut było fatalne w ich wykonaniu. Nie jest to chyba moment dla nich, aby grali w nawet w takich spotkaniach, jak z Włochami w eksperymentalnym składzie.

Wydaje mi się, że nie ma co tutaj mówić o personaliach. Jeśli trener Jerzy Brzęczek miałby możliwość dokonania jedenastu zmian – to pewnie tak by uczynił. W pierwszej połowie zarówno ja jak i inni bardziej doświadczeni reprezentanci nie potrafiliśmy pomóc młodszym zawodnikom. Cała drużyna zagrała poniżej oczekiwań. Wyglądało to bardzo źle. Cieszy nas jedynie fakt, że w środę przed nami kolejne spotkanie i musimy w nim zagrać zdecydowanie lepiej.

Cała rozmowa z Bartoszem Bereszyńskim w załączonym materiale wideo.