Fortuna 1 Liga: Dwie bramki w Łęcznej. Piąty mecz bez porażki GKS Tychy

Górnik Łęczna i GKS Tychy podzieliły się punktami w 12. kolejce Fortuna 1 Ligi.

Górnik Łęczna zremisował z GKS Tychy 1:1 w 12. kolejce Fortuna 1 Ligi. Obie bramki padły w drugiej połowie. Gola dla gospodarzy zdobył Bartłomiej Kalinkowski. Z kolei w zespole przyjezdnych na listę strzelców wpisał się Czarnogórzanin Nemanja Nedić. Oba zespoły są w czubie tabeli zaplecza PKO BP Ekstraklasy.

Na pierwszą bramkę w drugim niedzielnym spotkaniu Fortuna 1 Ligi trzeba było poczekać do drugiej połowy. Dziewięć minut po zmianie stron na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą Bartłomieja Kalinkowskiego. Dla 26-letniego pomocnika była to druga bramka w obecnych rozgrywkach.

Piłkarze Górnika nie cieszyli się jednak długo z gola, bo chwilę później było już 1:1. W 59. minucie gry stan rywalizacji wyrównał obrońca GKS Tychy Nemanja Nedić.

Więcej bramek w Łęcznej nie padło i zespoły musiały zadowolić się remisem. Wyżej w tabeli są gospodarze, którzy z 24 punktami zajmują trzecie miejsce w tabeli. Tuż za nimi są podopieczni Artura Derbina. Do swoich bezpośrednich rywali tracą cztery „oczka”.

Górnik Łęczna – GKS Tychy 1:1 (0:0)

Bramki: Bartłomiej Kalinkowski (54’) – Nemanja Nedić (59’)

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski - Paweł Sasin, Paweł Baranowski, Tomasz Midzierski, Leândro - Karol Struski, Adrian Cierpka, Tomasz Tymosiak, Bartłomiej Kalinkowski (79. Przemysław Banaszak), Aron Stasiak (46. Serhij Krykun) - Bartosz Śpiączka (90. Paweł Wojciechowski)

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Dominik Połap, Nemanja Nedić, Kamil Szymura, Marcel Stefaniak - Bartosz Biel, Oskar Paprzycki, Jan Biegański, Łukasz Grzeszczyk, Łukasz Moneta (72. Sebastian Steblecki) - Szymon Lewicki.

Żółte kartki: Tomasz Tymosiak, Tomasz Midzierski – Dominik Połap

Sędzia: Tomasz Marciniak