Liga Narodów: Polska bez szans! Koncert i pewna wygrana Włochów

Liga Narodów: Polska bez szans! Koncert Włochów i pewna wygrana.

Osłabiona po czerwonej kartce reprezentacja Polski przegrała po bezbarwnym meczu z Włochami 0:2 w Lidze Narodów. Bramki dla gospodarzy zdobyli Jorginho i Domenico Berardi. Porażka oznacza, że „Biało-Czerwoni” spadli na trzecie miejsce w grupie A1. Prowadzi Italia przed Holandią.

Od pierwszych minut zespołem aktywniejszym byli gospodarze. To oni częściej przedostawali się pod bramkę „Biało-Czerwonych”. Pierwszą groźną okazję stworzyli sobie w siódmej minucie. Mocny strzał sprzed pola karnego Federico Bernadeschiego świetnie sparował Wojciech Szczęsny.

Włosi dominowali w każdym aspekcie gry, nie pozwalając reprezentacji Polski na wiele. Piłkarze Jerzego Brzęczka po dwudziestu minutach gry musieli odetchnąć z ulgą. Futbolówka po uderzeniu Lorenzo Insigne zatrzepotała w siatce, jednak francuski sędzia Clément Turpin gola nie zaliczył. Uznał, że polski golkiper był nieprzepisowo absorbowany przez Andrea Belottiego.

Ta sytuacja nie zdeprymowała zespołu prowadzonego przez Alberico Evaniego, który raz po raz nękał polską defensywę. To się w końcu opłaciło. Po dośrodkowaniu w pole karne Belotti padł na murawę po interwencji Grzegorza Krychowiaka. Arbiter nawet przez moment się nie zawahał, wskazując na „wapno”. Do rzutu karnego podszedł Jorginho i pewnym strzałem w lewy róg bramki dał prowadzenie Italii.

Od początku drugiej połowy na murawie w polskiej ekipie pojawili się Kamil Grosicki, Piotr Zieliński i Jacek Góralski. To oni dali impuls do bardziej odważnej gry w ofensywie. Kilka minut po zmianie stron Polacy oddali pierwszy strzał w meczu. Uderzenie Kamila Grosickiego obronił bez problemu Gianluigi Donnarumma.

W dalszej części rywalizacji to dalej jednak prym wiedli gospodarze. Próbkę swoich technicznych umiejętności pokazał Insigne. Piłka po jego strzale, odbiła się od jednego z polskich reprezentantów i minęła nieznacznie bramkę „Biało-Czerwonych”.

Dwadzieścia minut przed końcem spotkania Włosi po raz drugi powinni otrzymać „jedenastkę”. Sędzia nie dopatrzył się jednak zagrania ręką Jana Bednarka w polu karnym i pozwolił kontynuować grę. Chwilę później Turpin nie miał litości dla Góralskiego, któremu za faul pokazał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną.

Przewagę jednego gracza doskonale wykorzystała „Squadra Azzurra”. Siedem minut przed regulaminowym końcem meczu podwyższyła wynik spotkania za sprawą Domenico Berardiego.

Ostatecznie zespół Brzęczka przegrał z Włochami 0:2. Porażka na Mapei Stadium oznacza, że Polacy spadli na trzecie miejsce w grupie A1 Ligi Narodów. Tym samym Biało-Czerwoni stracili szansę na awans do turnieju finałowego Final Four. Pierwszą lokatę zajmuje Italia, przed Holandią, która pokonała w niedzielę Bośnię i Hercegowinę 3:1.

Włochy – Polska 2:0 (1:0)

Bramki: Jorginho (27’-k.), Domenico Berardi (84’)

Włochy: Gianluigi Donnarumma - Alessandro Florenzi (89. Giovanni Di Lorenzo), Francesco Acerbi, Alessandro Bastoni, Emerson - Nicolo Barella (79. Stefano Okaka), Jorginho, Manuel Locatelli - Federico Bernardeschi (64. Domenico Berardi), Andrea Belotti, Lorenzo Insigne (89. Stephan El Shaarawy)

Polska: Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Arkadiusz Reca – Grzegorz Krychowiak, Jakub Moder (46. Jacek Góralski) – Sebastian Szymański (46. Piotr Zieliński), Karol Linetty (74. Arkadiusz Milik), Kamil Jóźwiak (46. Kamil Grosicki) – Robert Lewandowski

Żółte kartki: Andrea Belotti – Grzegorz Krychowiak, Jacek Góralski x2

Czerwona kartka: Jacek Góralski (dwie żółte kartki)

Sędzia: Clément Turpin