PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie - Trefl Gdańsk. Relacja i wynik na żywo

W niedzielnym plusligowym maratonie jednym z meczów będzie starcie drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie z Treflem Gdańsk. Gospodarze nazywają to spotkanie "powrotem do pustego domu". Będzie to bowiem ich pierwszy mecz we własnej hali po 36 dniach przerwy spowodowanej zakażeniami COVID-19 zarówno wśród "Jurajskich Rycerzy", jak i w drużynach rywali. Relacja i wynik na żywo z meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - Trefl Gdańsk na Polsatsport.pl.

W niedzielnym meczu zmierzą się drużyny sąsiadujące w tabeli, ale siatkarze z Gdańska są na czwartej pozycji i mają na koncie znacznie więcej rozegranych spotkań. Jurajscy Rycerze zajmują piąte piejsce i w tym sezonie wystąpili zaledwie sześciokrotnie, podczas gdy gdańszczanie o cztery razy więcej. Dzięki sześciu zwycięstwom wyprzedzają gospodarzy w tabeli mimo równej liczby punktów i znacznie gorszego bilansu setów.

PlusLiga: Udana wyprawa Ślepska do Nysy. Stal wciąż bez zwycięstwa

Dla gospodarzy będzie to dopiero drugi mecz po powrocie z izolacji. W pierwszym wygrali w Warszawie z Vervą 3:0, a kolejne dni treningów powinny sprawić, że ich forma będzie jeszcze lepsza. Z kolei podopieczni Michała Winiarskiego w ostatnim spotkaniu odprawili w trzech setach Ślepsk Malow Suwałki.

Niedzielne starcie Aluronu z Treflem spina klamrą nierówną walkę siatkarskich kibiców z koronawirusem. To właśnie mecz z Gdańskimi Lwami był ostatnim rozegranym w sezonie 2019/20 nie tylko przez Jurajskich Rycerzy, ale w ogóle w całej PlusLidze. Również wtedy kibice nie mogli obejrzeć meczu z trybun i była to wówczas zupełnie nowa sytuacja. Tym razem drużyna z Zawiercia zagra po raz pierwszy za zamkniętymi drzwiami Jurajskiej Twierdzy, a przeciwnikiem znowu będzie Trefl. Która ekipa wywiezie z niej cenne punkty?

Relacja i wynik na żywo z meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - Trefl Gdańsk od godziny 17:30 na Polsatsport.pl.