EBL: Grad asyst Zastalu Enei. Zielonogórzanie pewnie wygrali z HydroTruckiem

Zastal Enea BC Zielona Góra wygrał czwarty z rzędu mecz w Energa Basket Lidze.

W zaległym spotkaniu 9. kolejki Energa Basket Ligi Zastal Enea BC Zielona Góra pewnie pokonał we własnej hali HydroTruck Radom 111:80. Gospodatrze mieli w tym meczu 37 asyst. To rekord sezonu w ekstraklasie.

Gospodarze rozpoczęli mecz z ogromną energią - po trójce Janisa Berzinsa prowadzili już 12:2. Danilo Ostojić i Jabarie Hinds starali się odpowiadać pojedynczymi akcjami, ale to było zdecydowanie za mało. Po trójce Krisa Richarda przewaga Zastalu Enei wynosiła już 18 punktów, a później lekko zmniejszył ją Daniel Wall.

Po 10 minutach było jednak 32:17. W drugiej kwarcie HydroTruck starał się walczyć. Akcje Stumbrisa i Hindsa sprawiły, że w pewnym momencie zbliżył się na zaledwie osiem punktów. Później nie zawodzili jednak Berzins oraz Williams, a po pierwszej połowie mistrzowie pewnie prowadzili - 53:39.

Trzecią kwartę zespół trenera Żana Tabaka rozpoczął od serii 16:2 i po kolejnych akcjach Gabriela Lunberga oraz Marcela Ponitki wygrywał już nawet 69:41. Nieźle prezentował się Roberts Stumbris, swoje szanse dostawał Aleksander Lewandowski, ale to ciągle nie wystarczało do nawiązania rywalizacji z zielonogórzanami. Po kolejnej akcji Filipa Puta po 30 minutach było aż 80:56.

Ostatnia część spotkania niczego już nie zmieniła. Zastal Enea całkowicie kontrolował wydarzenia na parkiecie, a kolejną “setkę” przekroczył po dobitce Janisa Berzinsa. Ostatecznie zwyciężył 111:80.

Najlepszym graczem gospodarzy był Gabriel Lundberg z 22 punktami, 9 asystami i 5 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Aleksander Lewandowski z 15 punktami.

Zastal Enea BC Zielona Góra - HydroTruck Radom 111:80 (32:17, 21:22, 27:17, 31:24)

Punkty:

Zastal Enea BC Zielona Góra: Gabriel Iffe Lundberg 22, Cecil Williams 17, Geoffrey Groselle 17, Janis Berzins 14, Rolands Freimanis 11, Marcel Ponitka 9, Filip Put 8, Kris Richard 6, Kacper Traczyk 3, Łukasz Koszarek 2, Kacper Porada 2

HydroTruck Radom: Aleksander Lewandowski 15, Filip Zegzuła 11, Jabarie Hinds 11, Roberts Stumbris 10, Danilo Ostojic 8, Daniel Wall 7, Brett Prahl 6, Marcin Piechowicz 4, Nickolas Neal 4, Jakub Zalewski 2, Marcin Tomaszewski 2