EBL: Trefl Sopot zwyciężył w Dąbrowie Górniczej

Ważnym zawodnikiem w kluczowych akcjach ostatniej kwarty był Michał Kolenda, który uspokoił sytuację.

Trefl Sopot kontrolował wydarzenia na parkiecie i pokonał MKS Dąbrowa Górnicza 81:72 w meczu 13. kolejki Energa Basket Ligi.

Pech nie opuszcza zespołu z Dąbrowy Górniczej - w pierwszych akcjach kontuzji doznał Mikołaj Ratajczak. Trefl rozpoczął od prowadzenia 8:2, a świetnie spisywał się Dominik Olejniczak. Lee Moore oraz Elijah Wilson poprawiali trochę wynik, ale tylko na chwilę, bo kolejne akcje Pawła Leończyka i Karola Gruszeckiego dały dużo spokoju przyjezdnym. Po dziesięciu minutach było 23:16.

W drugiej kwarcie MKS odrabiał straty, a po trójce Vytenisa Cizauskasa zbliżył się na dwa punkty. Po późniejszym rzucie z dystansu Moore’a wyszedł nawet na prowadzenie. Zespół trenera Marcina Stefańskiego musiał ponownie budować przewagę. To się udało - po trójce T.J. Hawsa pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 39:31.

W trzeciej kwarcie Trefl bardzo długo kontrolował sytuację, a pomagał w tym przede wszystkim Dominik Olejniczak, któremu świetnie asystował Łukasz Kolenda. Dąbrowianie starali się być ciągle blisko, do remisu potrafił doprowadzić Andy Mazurczak, a prowadzenie swojej ekipie dał Wilson. Sopocianie odpowiedzieli serią 9:0 i po trójce Michała Kolendy prowadzili po trzydziestu minutach 58:51.

Goście w kolejnej części meczu uciekali nawet na 13 punktów po kolejnych akcjach wykończonych przez Olejniczaka. W pewnym momencie trzy akcje z rzędu Moore’a zmniejszyły jeszcze różnicę do pięciu punktów. Ważnym zawodnikiem w kluczowych akcjach był Michał Kolenda, który uspokoił sytuację. Ostatecznie Trefl zwyciężył 81:72.

Zespół MKS zagrał w poniedziałek po raz pierwszy u siebie w tym sezonie. Seria wyjazdów była spowodowana modernizacją hali w Dąbrowie Górniczej.

MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot 72:81 (16:23, 15:16, 20:19, 21:23)

Punkty:

MKS Dąbrowa Górnicza: Lee Moore 25, Vytenis Cizauskas 13, Elijah Wilson 11, Michał Nowakowski 9, Andrzej Mazurczak 4, Marek Piechowicz 4, Jakub Motylewski 2, Konrad Dawdo 2, Michał Kroczak 2, Mikołaj Ratajczak 0

Trefl Sopot: Dominik Olejniczak 19, Michał Kolenda 19, Tyson Jay Haws 18, Łukasz Kolenda 11, Martynas Paliukenas 7, Paweł Leończyk 4, Karol Gruszecki 3, Darious Moten 0, Daniel Ziółkowski 0, Sebastian Rompa 0