Kosowski: Mecz z Włochami pokazał prawdziwe oblicze reprezentacji

Piłka nożna
Kosowski: Mecz z Włochami pokazał prawdziwe oblicze reprezentacji
Fot. PAP
Kamil Kosowski skomentował niedzielne starcie Polski z Włochami w Lidze Narodów.

- Ten mecz obnażył wszystkie nasze mankamenty i pokazał prawdziwe oblicze reprezentacji – powiedział Kamil Kosowski, oceniając niedzielne spotkanie piłkarskiej Ligi Narodów, w którym Polska przegrała 0:2 z Włochami w Reggio Emilia.

Według byłego 52-krotnego reprezentanta Polski jedynym plusem tego spotkania jest fakt, że taki zimny prysznic może być przydatny, bo biało-czerwoni już nigdy więcej nie zagrają w podobny sposób.

 

- Ten mecz obnażył wszystkie nasze mankamenty, pokazał, że pewne osoby zbyt wcześnie widzieliśmy w pierwszym składzie, pokazał, że trener nadal musi szukać, że nie mamy skrzydeł i generalnie pokazał prawdziwe oblicze tej reprezentacji – ocenił.

 

ZOBACZ TAKŻE: Salwy śmiechu Krzysztofa Piątka tuż po porażce z Włochami. Dziekanowski i Wichniarek oburzeni

 

Były skrzydłowy m.in. Wisły Kraków zwrócił uwagę, że tak nieudane spotkania zdarzają się od czasu do czasu i dobrze, że stało to już teraz, a nie w trakcie ważnych przyszłorocznych zmagań.

 

- Dostaliśmy baty i nie chodzi tu o sam wynik, tylko grę zaprezentowaną przez dziewięćdziesiąt minut. Nie było ani jednego elementu, w którym bylibyśmy w stanie dorównać Włochom. To musi być materiał do przemyśleń dla trenera i jego sztabu, ale też dla każdego z piłkarzy, zwłaszcza tych, którzy w reprezentacji chcą grać jeszcze przez długie lata – podkreślił.

 

Zdaniem Kosowskiego, symptomem, że nie jest dobrze z formą reprezentacji był już środowy, towarzyski mecz z Ukrainą, który Biało-Czerwoni wygrali - w szczęśliwych okolicznościach - 2:0.

 

- To było bardzo podobne spotkanie, tylko wtedy Ukraińcy popełnili dwa błędy, które potrafiliśmy wykorzystać. Wydaje mi się, że to jest właśnie taktyka, jaką powinniśmy stosować. Polska reprezentacja nie jest w stanie prowadzić ofensywnej gry, możemy tylko dobrze się ustawić i wykorzystywać błędy rywala. To zrobiliśmy w Chorzowie, choć podkreślam, że rywale też byli zdecydowanie lepsi, w pewnych momentach myślałem, że gramy z Hiszpanią, a nie Ukrainą. Gdyby Andrij Jarmołenko wykorzystał rzut karny, gdyby rywale nie marnowali swoich sytuacji, to wynik mógłby być gorszy niż z Włochami – nie miał wątpliwości.

 

Po meczu z Włochami szerokim echem odbił się telewizyjny wywiad z Robertem Lewandowskim. Kapitan reprezentacji zapytany, jaki był pomysł na to spotkanie, swoją wypowiedź poprzedził dłuższym, wymownym milczeniem.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Włosi zagrali z nami jak z frajerami". Artur Wichniarek po meczu reprezentacji Polski

 

- Rzeczywiście to wywołało ogromne poruszenie. Twitter aż się "zapalił" od komentarzy na ten temat. Ja odbieram to trochę inaczej. Mamy charakternych zawodników, bo jest Wojciech Szczęsny, Kamil Glik i Robert Lewandowski, którego generalnie wychwalam pod niebiosa, bo jest kosmicznym piłkarzem, ale dla mnie to zachowanie było "słabe". Jeżeli drużyna ma w jakiś sposób komunikować coś trenerowi, to nie tędy droga. Jestem przekonany, że gabinet Jerzego Brzęczka jest otwarty dla rady drużyny i wszystkich zawodników. Jeśli to miało mieć jakikolwiek wydźwięk, a jak widzimy ma ogromny, to moim zdaniem nie było to trafione – podsumował Kosowski.

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze