ME piłkarek ręcznych: Norwegia nie będzie współgospodarzem turnieju

Piłka ręczna
ME piłkarek ręcznych: Norwegia nie będzie współgospodarzem turnieju
Fot. PAP
Norwegia wycofała się z roli współorganizatora mistrzostw Europy piłkarek ręcznych.

Norwegia wycofała się z roli współorganizatora mistrzostw Europy piłkarek ręcznych, które zaplanowane są na 3-20 grudnia - poinformowała tamtejsza federacja tej dyscypliny. Powodem są obostrzenia związane z pandemią COVID-19. W norweskim Trondheim swoje mecze miała grać Polska.

Norwegia miała być współgospodarzem imprezy wraz z Danią. Na razie nie jest jasne, czy możliwe będzie przeniesienie całego turnieju do tego drugiego kraju.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bogdan Wenta zakażony koronawirusem

 

- Po wnikliwej ocenie sytuacji przez władze sanitarne oraz z powodu jasnych wymagań i życzeń władz politycznych stało się jasne, że Norwegia nie będzie mogła być gospodarzem mistrzostw Europy kobiet - napisano w komunikacie federacji.

 

Już w ubiegłym tygodniu premier Erna Solberg przyznała, że norweska część turnieju "może być trudna do przeprowadzenia", co lokalne media uznały za jednoznaczny sygnał: "brak możliwości organizacji ME w Trondheim".

 

- To miasto, w którym żyje 200 tysięcy osób i przyjazd 400 z całej Europy, gdzie dramatycznie wzrosła ostatnio liczba zakażeń koronawirusem, może być dla mieszkańców poważnym zagrożeniem - tłumaczyła Solberg.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polskie piłkarki ręczne przegrały ze Szwecją

 

W ME ma wystąpić m.in. reprezentacja Polski, która trafiła do grupy D z Norweżkami, Rumunkami i Niemkami. Zespoły te miały grać właśnie w Trondheim.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie