MŚ w narciarstwie klasycznym: Maksymalnie 2500 kibiców na trybunach w Oberstdorfie

Inne
MŚ w narciarstwie klasycznym: Maksymalnie 2500 kibiców na trybunach w Oberstdorfie
fot. PAP
Maksymalnie 2500 kibiców wejdzie na trybuny w trakcie mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, które odbędą się w Oberstdorfie.

Tylko do 2500 kibiców wejdzie na trybuny w trakcie mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, które zaplanowane są na przełom lutego i marca w niemieckim Oberstdorfie - poinformowali organizatorzy. Ograniczenia związane są z pandemią Covid-19.

Najmniej fanów będzie mogło oglądać biegi narciarskie, bo na stadion zostanie wpuszczonych zaledwie 2000 osób.

 

- Jakiekolwiek planowanie jest teraz oczywiście znacznie utrudnione. Tak jak jest to tylko możliwe, staramy się oczywiście wszystko odpowiednio przygotowywać, ale ostatnie pół roku nie było łatwe - powiedział w trakcie wideokonferencji jeden z przedstawicieli organizatorów Florian Stern.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kaja Ziomek: Wytrzymam to wszystko i czekam na lepsze czasy

 

Planowany termin imprezy to 23 lutego - 7 marca. Dotychczas sprzedano 30 tys. biletów, ale mimo zredukowanej liczby wejściówek, są one jeszcze dostępne na niemal każdy dzień rywalizacji.

 

- Oczywiście, że zajmujemy się także tym, że impreza może odbyć się bez kibiców, ale będzie to ostateczność - dodał Stern.

 

W ostatniej edycji mistrzostw świata, które w 2019 roku odbyły się w Seefeld, Polska zdobyła dwa medale. Złoty na normalnej skoczni wywalczył Dawid Kubacki, a po srebrny w tym samym konkursie sięgnął Kamil Stoch.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie