Niemiecki klub FC Sankt Pauli sam wyprodukuje stroje piłkarskie

Piłka nożna
Niemiecki klub FC Sankt Pauli sam wyprodukuje stroje piłkarskie
Fot. PAP
FC Sankt Pauli zamierza sam produkować stroje sportowe i odzież na potrzeby klubu i fanów.

Piłkarski klub FC Sankt Pauli zamierza sam produkować stroje sportowe i odzież zamiast podpisywać kontrakt z konkretną firmą. - To jedna z dróg do większej niezależności - przyznał prezes klubu z Hamburga Oke Goettlich.

Mający wiernych fanów, ale będący "uboższym krewnym" miejscowego HSV, klub od 2018 roku miał problem ze znalezieniem odpowiedniego dostawcy sprzętu sportowego, który - jak podkreślił szef zespołu - spełniałby kryteria "zrównoważonego rozwoju i uczciwości".

 

ZOBACZ TAKŻE: Cały zespół Hoffenheim na kwarantannie

 

Dlatego kierownictwo FC St. Pauli zdecydowało się na produkcję własnej linii strojów i odzieży dla całego klubu.

 

- To jedna z dróg do niezależności. Taki był pomysł naszych członków, a ponieważ siła klubu na nich się opiera, to zdecydowaliśmy się pójść w tym kierunku. Podoba nam się, że nie narzekają, tylko podpowiadają rozwiązania i działają dla wspólnego dobra - zaznaczył Goettlich.

 

Przedstawiciele klubu zauważyli, że chociaż rezygnacja z pewnych dochodów, oferowanych przez firmę dostarczającą stroje, jest ryzykowne pod względem finansowym, to jednak decyzja o wyprodukowaniu własnej linii około 55 różnych artykułów na następny sezon zapewnia większą niezależność.

 

Do końca sezonu zajmujący obecnie przedostatnie 17. miejsce w tabeli 2. Bundesligi klub będzie korzystać ze strojów dostarczanych przez firmę Under Armour.

 

ZOBACZ TAKŻE: Gino Lettieri wrócił do MSV Duisburg

 

Kolekcja na nowy sezon będzie w całości dostępna w maju 2021, ale nowa koszulka meczowa ma być w sprzedaży już przed Bożym Narodzeniem.

 

FC St. Pauli znany jest z projektów wpierających lokalną społeczność oraz wsparcia dla uchodźców i mniejszości, a także działań mających na celu ochronę środowiska, jak instalacja uli na dachu trybun, co ma podnosić świadomość ekologiczną fanów.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie