TAURON Liga: Gładkie zwycięstwo Grot Budowlanych Łódź w Bydgoszczy

Siatkarki Grota Budowlanych Łódź pewnie pokonały na wyjeździe Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:0.

Siatkarki Grota Budowlanych Łódź pewnie pokonały w TAURON Lidze zespół Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:17, 25:20, 25:17). Dla ekipy Błażeja Krzształowicza to szóste z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach. MVP spotkania została wybrana przyjmująca gości zespołu Zuzanna Górecka.

Początek pierwszej partii w Bydgoszczy był wyrównany. Z biegiem seta przewagę zaczęły zyskiwać jednak siatkarki Grota Budowlnaych Łódź, które zdobywały punkty seriami. Po bloku Korneli Moskwy drużyna gości prowadziła już ośmioma punktami. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza utrzymały przewagę do końca, wygrywając ostatecznie partię 25:17.

Po zmianie stron znów dominowali Grot Budowlani. Gospodynie jednak nie odpuszczały, a atak z szóstej strefy przyjmującej Regiane Bidias dał bydgoszczankom nadzieję na nawiązanie zaciętej rywalizacji. Po tej akcji na tablicy świetlnej widniał wynik 8:7 dla przyjezdnych. Mimo lepszej gry niż w premierowej odsłonie, zawodniczki Pałacu Bydgoszcz po raz kolejny musiały uznać wyższość piątej ekipy poprzedniego sezonu. Po ataku Moniki Fedusio łodzianki wygrały drugiego seta 25:20.

Początkowa faza trzeciej partii bliźniaczo przypominała poprzedniego seta. Siatkarki z Łodzi przeważały, a po skutecznym ataku Małgorzaty Lisiak prowadziły 8:4. W kolejnych minutach ich dominacja nie podlegała dyskusji. Po błędzie w ustawieniu bydgoskich zawodniczek było już 18:10. Takiej zaliczki do końca nie roztrwoniły, ostatecznie wygrywając odsłonę do 17, a cały mecz 3:0.

Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana przyjmująca łódzkiego zespołu Zuzanna Górecka.

Dla Grota Budowlanych Łódź był to szósty z rzędu triumf w TAURON Lidze. Z 17 punktami umocniły się na trzecim miejscu w tabeli. Z kolei porażka dla bydgoszczanek stawia ich w trudnej sytuacji. Po siedmiu spotkaniach zajmują dziewiąte miejsce z ośmioma punktami na koncie.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - Grot Budowlani Łódź 0:3 (17:25, 20:25, 17:25)

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz: Regiane Bidias, Magdalena Hawryła, Alexandra Dascalu, Ewelina Żurowska, Kinga Różyńska, Magdalena Mazurek - Monika Jagła (libero) - Emilia Mucha, Agata Michalewicz, Natalia Lijewska, Marta Ziółkowska, Julia Reszelewska (libero)

Grot Budowlani Łódź: Monika Fedusio, Kornelia Moskwa, Veronica Jones-Perry, Zuzanna Górecka, Małgorzata Lisiak, Julia Nowicka - Maria Stenzel (libero) - Paulina Damaske, Justyna Kędziora