EBL: Polski Cukier lepszy od PGE Spójni po ofensywnym meczu

Polski Cukier Toruń pokonał PGE Spójnię Stargard 108:95.

W zaległym spotkaniu 8. kolejki Energa Basket Ligi Polski Cukier Toruń pokonał PGE Spójnię Stargard 108:95. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy został Obie Trotter, zdobywca 22 punktów.

Spotkanie na początku było bardzo wyrównane, ale później po akcji 2+1 Damiana Kuliga gospodarze uciekali na pięć punktów. To nie był koniec dobrej ofensywy - nieźle spisywał się Donovan Jackson, a po kolejnym zagraniu Kuliga przewaga Polskiego Cukru urosła do 11 punktów. W ekipie przyjezdnej z dobrej strony pokazywał się Tomasz Śnieg, ale po dziesięciu minutach było 29:17.

W drugiej kwarcie nadal świetny był Kulig, a dodatkowo trzeba też wyróżnić zarówno Aarona Cela, jak i Obiego Trottera. W pewnym momencie przewaga ekipy trenera Jarosława Zawadki urosła do 18 punktów. PGE Spójnia odpowiedziała na to serią 14:0, a rewelacyjną formę potwierdzali Filip Matczak oraz Ricky Tarrant. Po późniejszej akcji 2+1 tego drugiego goście zbliżyli się na dwa punkty! Trójka Trottera ustawiła wynik po pierwszej połowie na 55:50.

Zespół trenera Macieja Raczyńskiego mocno wszedł w trzecią kwartę i ponownie zbliżył się na zaledwie punkt po zagraniu Mateusza Kostrzewskiego. Torunianie odpowiedzieli jednak na to serią 10:0 i ponownie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. W kolejnych minutach prezentowali się jeszcze lepiej, a po rzucie Keyshawna Woodsa przewaga wzrosła do 16 punktów. Po 30 minutach było 81:68.

W kolejnej części meczu niewiele się zmieniało. Stargardzianie co prawda mogli liczyć na Kacpra Młynarskiego oraz Ricky’ego Tarranta, ale atak Polskiego Cukru był nie do zatrzymania. “Setkę” przekroczył Woods, a ekipa z Torunia zwyciężyła ostatecznie 108:95.

Najlepszym graczem gospodarzy był Obie Trotter z 22 punktami, 4 zbiórkami i 3 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Ricky Tarrant z 20 punktami i 10 asystami.

Polski Cukier Toruń - PGE Spójnia Stargard 108:95 (29:17, 26:33, 26:18, 27:27)

Polski Cukier Toruń: Obie Trotter 22, Damian Kulig 19, Keyshawn Woods 18, Donovan Jackson 16, Bartosz Diduszko 14, Aaron Cel 12, Aleksander Perka 4, Carlton Bragg Jr 3, Marcin Wieluński 0

PGE Spójnia Stargard: Ricky Tarrant 20, Filip Matczak 18, Omari Gudul 15, Kacper Młynarski 12, Raymond Cowels Iii 10, Tomasz Śnieg 9, Mateusz Kostrzewski 6, Baylee Steele 5