Fortuna Puchar Polski: Trafienie Zwolińskiego na wagę awansu. Lechia w 1/8 finału

Lechia Gdańsk wygrała i awansowała do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.

Lechia Gdańsk awansowała do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. W zaległym meczu piłkarze Piotra Stokowca pokonali na wyjeździe Olimpię Grudziądz 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył dla gdańszczan Łukasz Zwoliński.

Spotkanie dobrze rozpoczęli piłkarze z Grudziądza. Podopieczni Pawła Crettiego mogli objąć prowadzenie już w 6. minucie gry, lecz piłka po strzale głową Jose Embalo poszybowała obok bramki Zlatana Alomerovicia. Z kolei gdańszczanie najlepszą sytuację bramkową mieli w 15. minucie. Główkował Kenny Saief, jednak futbolówka po jego uderzeniu przeleciała nad poprzeczką bramki Olimpii.

To były dwie najgroźniejsze sytuacje w pierwszej połowie spotkania. Mecz był bardzo wyrównany i ostatecznie do przerwy nie zobaczyliśmy goli. Niemniej jednak piłkarze Lechii Gdańsk w pierwszej odsłonie zaprezentowali się znacznie poniżej oczekiwań.

Przełom nastąpił niewiele ponad kwadrans po rozpoczęciu drugiej części gry. W polu karnym Olimpii sfaulowany został Kacper Urbański. Arbiter wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił Łukasz Zwoliński. Na odpowiedź grudziądzan nie trzeba było długo czekać. Do siatki trafił Piotr Janczukowicz, lecz radość jego zespołu była przedwczesna. Sędzia po analizie VAR dopatrzył się przewinienia na Karolu Fili i anulował gola.

Później drużyna Olimpii nie była już w stanie stworzyć większego zagrożenia pod bramką Alomerovicia. Goście kontrolowali przebieg meczu i dowieźli skromne zwycięstwo do ostatniego gwizdka. W końcówce spotkania Zwoliński mógł zdobyć drugiego gola, ale tym razem przegrał pojedynek z Łukaszem Sapelą.

Olimpia Grudziądz - Lechia Gdańsk 0:1 (0:0)

Bramka: Zwoliński 61 (rz.k.)