Liga Narodów: Deklasacja w hicie! Hiszpania rozbiła Niemcy 6:0

Hiszpania zagrała znakomite spotkanie i rozbiła Niemców aż 6:0!

Reprezentacja Hiszpanii zagra w Final Four Ligi Narodów. Podopieczni Luisa Enrique zagrali znakomite spotkanie i rozbili Niemców aż 6:0! Hat-tricka skompletował Ferran Torres.

Już na początku gry trener Enrique musiał dokonać zmiany. W 12. minucie kontuzjowanego Sergio Canalesa zastąpił Fabian Ruiz. Pięć minut później pomocnik Napoli posłał piłkę z rzutu rożnego w pole karne. Tam najlepiej zachował się Alvaro Morata, który strzałem głową pokonał Manuela Neuera. Sześć minut później napastnik Juventusu ponownie trafił do siatki, lecz arbiter w tej sytuacji dopatrzył się pozycji spalonej.

Drugiego gola Hiszpanie zdobyli w 33. minucie. Po strzale Daniego Olmo futbolówka odbiła się od słupka bramki Neuera, po czym trafiła pod nogi Ferrana Torresa. Gracz Manchesteru City uderzył nie do obrony i było już 2:0.

Pięć minut później zawodnicy “La Furia Roja” prowadzili trzema bramkami. Ponownie z rzutu rożnego wrzucał Ruiz, a w rolę egzekutora wcielił się tym razem Rodri. Hiszpanie dobitnie udokumentowali swoją przewagę w spotkaniu z bezradnymi Niemcami.

Tuż przed przerwą selekcjoner Enrique po raz drugi był zmuszony zmienić kontuzjowanego zawodnika. Tym razem urazu nabawił się Sergio Ramos. Zastąpił go Eric Garcia.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Nadal wyraźnie lepsi byli zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego. Na 4:0 w 55. minucie podwyższył Torres, który uderzył tuż obok prawego słupka niemieckiej bramki. Kilka minut później 20-latek mógł skompletować hat-tricka, lecz po podaniu od Koke, wyraźnie przestrzelił.

Młody Hiszpan był dużo skuteczniejszy w 71. minucie. Ruiz poprowadził kontratak, a następnie zagrał do Torresa, który z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki. Tym samym skrzydłowy “La Furia Roja” zdobył trzeciego gola w meczu, a Hiszpania prowadziła już 5:0.

Reprezentacja Niemiec w przeciągu całego meczu była drużyną słabszą. Na wyróżnienie zasłużył jedynie strzał Serge’a Gnabry’ego w poprzeczkę z 77. minuty. Kropkę nad “i” postawił Mikel Oyarzabal, który w 86. minucie meczu wykorzystał podanie od Jose Gayi.

Hiszpanie odnieśli spektakularne zwycięstwo i to oni zagrają o zwycięstwo w Lidze Narodów UEFA. We wtorek drugim uczestnikiem Final Four została również Francja.

Hiszpania - Niemcy 6:0 (3:0)

Bramki: Morata 17, Torres 33, 55, 71, Rodri 38, Oyarzabal 86