PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie - Stal Nysa. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

W najbliższych dniach kibice siatkówki z pewnością nie będą narzekać na brak sportowych emocji. Większość zespołów nadrabia plusligowe zaległości, stąd liczba rozgrywanych meczów jest naprawdę spora. Jednym z nich jest starcie Aluronu CMC Warty Zawiercie ze Stalą Nysa. Czy w zaległym spotkaniu przyjezdnym uda się wywalczyć pierwsze zwycięstwo w sezonie? Relacja i wynik na żywo z meczu Aluron CMC Warta Zawiercie – Stal Nysa na Polsatsport.pl.

Zarówno „Jurajscy Rycerze”, jak i Stal nie mogą zaliczyć swoich ostatnich spotkań do udanych. Podopieczni Igora Kolakovicia przegrali sromotnie z Treflem Gdańsk i była to ich druga porażka w tych rozgrywkach. Gospodarze meczem z gdańszczanami rozpoczęli siatkarski maraton i w ciągu zaledwie dziesięciu dni rozegrają cztery ligowe spotkania. Pierwszy etap zdecydowanie nie ułożył się po ich myśli, a niewielkim pocieszeniem jest fakt, że „Jurajscy Rycerze” mają w nogach tylko trzy sety.

 

Mimo ostatniej porażki siatkarze z Zawiercia pokazali się już na parkiecie z dobrej strony. Świadczy o tym m.in. solidna wygrana z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa 3:0. Czy w meczu z ostatnią drużyną w tabeli uda im się wrócić na zwycięską ścieżkę?

 

Ekipa trenera Krzysztofa Stelmacha znajduje się w znacznie trudniejszej sytuacji, bowiem na razie sezon nie układa się po myśli nyskiego klubu. Do tej pory nie udało się mu wygrać żadnego meczu. W ostatnim tygodniu zawodnicy z Opolszczyzny mierzyli się z MKS Będzin (2:3) oraz Ślepskiem Malow Suwałki (1:3). Mimo, że w drugim spotkaniu Stal walczyła praktycznie jak równy z równym z wyżej notowanym rywalem i nie brakowało im wiele, to po raz kolejny musieli przełknąć gorycz porażki (1:3).

 

- Walczymy, oddajemy serce na parkiecie, a decydują jedna - dwie piłki. Przed nami trzy wyjazdowe spotkania. Nie pozostaje nam nic innego niż po prostu dać z siebie wszystko i zostawić serce, tak jak do tej pory - mówił Marcin Komenda, rozgrywający Stali.

 

W Nysie nastroje może nie są najlepsze, mimo to w Zawierciu staną przed szansą na pierwsze zwycięstwo w PlusLidze. Czy im się to uda? Przekonamy się niebawem.

 

Relacja i wynik na żywo z meczu Aluron CMC Warta Zawiercie – Stal Nysa od godziny 20:30 na Polsatsport.pl.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie