Liga Narodów: Świetny początek nie wystarczył. Polacy przegrali z Holandią

Reprezentacja Polski przegrała 1:2 z Holendrami w ostatnim meczu Ligi Narodów.

Reprezentacja Polski przegrała 1:2 z Holendrami na zakończenie zmagań w grupie A1 Ligi Narodów, plasując się na trzecim miejscu w tabeli. Robert Lewandowski zagrał tylko w pierwszej połowie meczu - w drugiej zastąpił go Krzysztof Piątek.

Biało-Czerwoni doskonale otworzyli spotkanie w Chorzowie i już w 6. minucie objęli prowadzenie. Wyśmienitą indywidualną akcją popisał się Kamil Jóźwiak, który po rajdzie od połowy boiska, wykiwał rywali w polu karnym i oddał strzał. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Co za początek!

Przyjezdni nie chcieli pozostać dłużni i raz za razem starali się pokonać Łukasza Fabiańskiego. Polski golkiper brylował jednak w bramce, nie dając Holendrom szans na wyrównanie. Kolejną szansę na trafienie otrzymali za to Polacy. Próbował Przemysław Płacheta po podaniu Lewandowskiego, jednak chybił, trafiając w słupek.

Obie ekipy starały się zmienić wynik po rzutach rożnych, ale żadna z nich nie wykorzystała stałego fragmentu gry. Holendrzy pod koniec szukali jeszcze szans, grając bardziej agresywnie i w 40. minucie byli bliscy trafienia. Ostatecznie podopieczni Jerzego Brzęczka na przerwę schodzili z jednobramkową przewagą.

W drugiej połowie na boisku nie pojawił się Lewandowski, którego zastąpił Krzysztof Piątek. Polacy od razu ruszyli do ofensywy, a bramkę atakowali Płacheta i Arkadiusz Reca, do których dołączył właśnie 25-letni napastnik.

Po drugiej stronie boiska także nie brakowało prób zdobycia gola, a rywale popisali się kilkoma groźnymi sytuacjami. Wyrównali jednak dopiero w końcówce, gdy sędzia podyktował im rzut karny. Zawinił Jan Bednarek, faulując przeciwnika w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Memphis Depay, nie dając Fabiańskiemu najmniejszych szans.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, nadzieje rozwiał Georginio Wijnaldum, dokładając kolejne trafienie. Tak zakończyło się spotkanie. Polacy z siedmioma punktami na koncie uplasowali się na trzecim miejscu w tabeli, kończąc zmagania w Lidze Narodów.

Polska - Holandia 1:2 (1:0)
Bramki: Kamil Jóźwiak 6 - Memphis Depay (rzut karny) 77, Georginio Wijnaldum 84

Sędzia: Orel Grinfeld (Izrael)