Nokaut w Olsztynie! Indykpol wygrał z Będzinem w znakomitym stylu

Indykpol AZS Olsztyn bez najmniejszych problemów wygrał z drużyną MKS Będzin w meczu za „sześć punktów”. Siatkarze trenera Daniela Castellaniego znakomicie spisali się w ataku, kończąc spotkanie z 71-procentową skutecznością. Rozpędzeni, zdyscyplinowani i świadomi celu wygrali 3:0, a w ostatnim secie zdeklasowali sąsiadów w tabeli PlusLigi 25:7.

Pierwsza partia rozpoczęła się od walki punkt za punkt, po czym gospodarze przejęli inicjatywę na boisku. Olsztynianie kończyli więcej piłek sytuacyjnych i dzięki temu wypracowali sobie trzypunktową zaliczkę (8:5). Taką przewagę utrzymywali do połowy seta, a później ją tylko powiększali (19:13). Przemysław Stępień równomiernie rozgrywał do kolegów w ataku, a ci skutecznie posyłali ją na drugą stronę siatki. W znakomitej dyspozycji byli Wojciech Żaliński, Damian Schulz oraz Ruben Schott. Siatkarze z Będzina próbowali jeszcze dogonić rywali (23:18), jednak nie udało im się nadrobić sporej przewagi „Akademików”, którzy zakończyli seta 25:18.

W drugiej odsłonie podopieczni Jakuba Bednaruka dłużej dotrzymywali kroku gospodarzom (10:10), ale po udanym ataku i asie serwisowym Żalińskiego olsztynianie wyszli na prowadzenie (14:11). Mimo starań przyjezdnych szczęście sprzyjało ekipie Daniela Castellaniego. Grali swobodniej, a trio Żaliński, Ruben, Schott było nie do zatrzymania (22:17). W końcówce gracze z Warmii nie musieli się zbytnio natrudzić, bo po trzech błędach gości set zakończył się 25:18.

Trzecia partia należała do gospodarzy. Zdeklasowali siatkarzy z Będzina i w pełni kontrolowali wydarzenia na parkiecie (14:5). Olsztynianie brylowali w każdym elemencie, co sprawiło, że rywale byli praktycznie niewidoczni i bezradni. Rozpędzeni, zdyscyplinowani i świadomi celu „Akademicy” zakończyli koncertowego seta 25:7.

Indykpol AZS Olsztyn - MKS Będzin 3:0 (25:18, 25:18, 25:7)

Indykpol AZS Olsztyn: Przemysław Stępień, Rojas Concepcion, Wojciech Żaliński, Ruben Schott, Damian Schulz, Dmytro Teryomenko, Gruszczyński (libero) oraz Jakub Ciunajtis (libero), Remigiusz Kapica, Kamil Droszyński

MKS Będzin: Rafał Sobański, Rafał Faryna, Tomasz Kalembka, Artur Ratajczak, Jose Ademar Santana, Pontes Veloso Thiago, Szymon Gregorowicz (libero) oraz Wiktor Haduch (libero) oraz Kacper Bobrowski, Bartosz Gawryszewki, Dominik Teklak, Łukasz Makowski

MVP: Wojciech Żaliński