Rusza nowy projekt Fundacji Otylii Jędrzejczak skierowany do kobiet

Inne
Rusza nowy projekt Fundacji Otylii Jędrzejczak skierowany do kobiet
fot. Materiały prasowe
Danuta Dmowska-Andrzejuk oraz Otylia Jędrzejczak

- Chcemy, by córki, mamy i babcie motywowały się wzajemnie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu. Będziemy łączyć pokolenia i pokazywać, że każdy może poprawić jakość swojego życia fizycznego i psychicznego – mówi o swoim nowym projekcie „Śniadanie Mistrzyń – Sport jest Kobietą” Otylia Jędrzejczak. Jego premiera będzie miała miejsce we wtorek, 24 listopada, w Bydgoszczy.

Śniadanie Mistrzyń to zajęcia edukacyjno-sportowe, w trakcie których bardzo duży nacisk stawiany będzie na motywację. – To jest projekt, który łączy pokolenia. Będziemy zachęcać córki, mamy i babcie, by aktywnie i zdrowo spędzały czas, ale także by się nauczyły komunikacji w różnych pokoleniach i wzajemnie się motywowały – mówi jedyna polska mistrzyni olimpijska w pływaniu.

 

W ramach spotkania uczestniczki – w pierwszej odsłonie Śniadania Mistrzyń, ze względu na obostrzenia związane z zagrożeniem zakażeniem wirusem SARS-Cov-2, zajęcia będą przeprowadzone online – będą mogły wziąć udział w zajęciach i aktywnie ćwiczyć z trenerką personalną, wysłuchać opinii dietetyczki oraz psychologa sportowego, a także spotkać się w trakcie wykładu motywacyjnego z Otylią Jędrzejczak. Najlepsza polska pływaczka na spotkanie zapraszać będzie także inne wyjątkowe mistrzynie. W pierwszej odsłonie Śniadania Mistrzyń uczestniczyć będą byłe znakomite sportsmenki, m.in. Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Agnieszka Wieszczek-Kordus i Danuta Dmowska-Andrzejuk.

 

Zobacz także: Amerykański senat wbrew WADA przyjął kontrowersyjną ustawę antydopingową

 

– Poruszymy wiele bardzo istotnych kwestii. Mówić będziemy m.in. o diecie. Jest wiele badań, które potwierdzają, że odpowiednia dieta i aktywność fizyczna ważna jest również w kontekście walki z wirusem. My podkreślamy wagę aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia, diety i przede wszystkim zdrowego podejścia psychicznego. Jeżeli nasze uczestniczki będą się dobrze czuły psychicznie i fizycznie, to Śniadanie Mistrzyń będzie na najwyższym poziomie – dodaje Otylia Jędrzejczak.

 

Realizowany przez Fundację Otylii Jędrzejczak projekt Śniadanie Mistrzyń współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu oraz samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Partnerem projektu jest Polskie Stowarzyszenie Sportu Kobiet. Rejestracja dla uczestniczek odbywa się poprzez stronę internetową www.sniadaniemistrzyn.pl.

KN, Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie