Piotr Zieliński: Na pewno cieszy nas lepsza gra w porównaniu do meczu z Włochami

- Cieszy nas lepsza gra w porównaniu do tego, co zaprezentowaliśmy z Włochami - powiedział po meczu z Holandią Piotr Zieliński.

Piotr Zieliński wyszedł w podstawowym składzie na mecz z Holandią (1:2). Piłkasz SSC Napoli został zmieniony w 71. minucie gry. - Potrafiliśmy dobrze wychodzić pressingiem, odbieraliśmy piłkę na połowie przeciwnika i stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji – powiedział po spotkaniu.

Marcin Feddek: Jak się czujesz po meczu z Holandią?

Piotr Zieliński: Z tygodnia na tydzień będę prezentował się coraz lepiej. Powoli wracam na dobre tory. W meczu z Holandią czułem się naprawdę dobrze. Pod względem fizycznym byłem zadowolony po spotkaniu z Włochami. Myślę, że momentami nasza gra w Chorzowie wyglądała naprawdę dobrze.

Czym spowodowana jest różnica w grze, jaką mogliśmy oglądać w meczach z Włochami i Holandią?

We Włoszech nie wyszliśmy odpowiednio zmotywowani. Myśleliśmy, że uda nam się osiągnąć dobry wynik, ale brakowało wielu elementów. Poprawiliśmy się w kolejnym meczu. Potrafiliśmy dobrze wychodzić pressingiem, odbieraliśmy piłkę na połowie przeciwnika i stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji.

Czego zabrakło do osiągnięcia dobrego wyniku?

Przede wszystkim brakowało wykończenia akcji. W drugiej połowie mieliśmy swoje szanse, ale zawiodła skuteczność. Nie udało się dobić rywala, a wszyscy wiemy, jak dobrą drużyną jest Holandia. Szybko straciliśmy dwa gole i nie byliśmy w stanie odpowiedzieć. Na pewno cieszy nas lepsza gra w porównaniu do tego, co zaprezentowaliśmy z Włochami.

Cała rozmowa z Piotrem Zielińskim w załączonym materiale wideo.