EBL: Świetny Justin Bibbins prowadzi Legię do zwycięstwa nad GTK

Justin Bibbins zdobył 23 punkty oraz 10 asyst i poprowadził Legię Warszawa do zwycięstwa nad GTK Gliwice 95:85 w meczu 14. kolejki Energa Basket Ligi. W zespole przyjezdnych zadebiutował Szymon Szewczyk, który podpisał umowę trzy dni przed piątkowym meczem. Najlepszym graczem gospodarzy był Bibbins, po 17 punktów dla gości rzucili Jordon Varnado oraz Josh Perkins.

Zespół trenera Matthiasa Zollnera na początku spotkania nieźle rzucał z dystansu i po trójce Josha Perkinsa prowadził 8:4. Już w pierwszej kwarcie na parkiecie pojawili się Szymon Szewczyk, Shannon Bogues oraz Nickolas Neal - czyli nowi gracze w obu ekipach. Legia potrafiła zdobywać minimalną przewagę po akcji Jakuba Sadowskiego. Mecz ciągle był jednak bardzo wyrównany, a dzięki trafieniu Adama Linowskiego po 10 minutach było 19:18.

Również w drugiej kwarcie sytuacja zmieniała się właściwie co rzut. Bardzo dobrze prezentował się Malcolm Rhett, a po kolejnej "trójce" Boguesa goście uciekali na pięć punktów. Legia wracała na prowadzenie, ale ostatecznie akcja Varnado ustawiła wynik po pierwszej połowie na 40:39 dla gliwiczan.

W trzecią kwartę bardzo dobrze weszła ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego - dzięki trafieniom Grzegorza Kulki i Jamela Morrisa prowadzili już nawet sześcioma punktami. GTK ciągle było jednak bardzo blisko, w czym pomagał m.in. Daniel Gołębiowski. Ostatecznie jednak po dwóch akcjach trzypunktowych Bibbinsa to gospodarze po 30 minutach byli lepsi - 73:65.

W kolejnej części spotkania drużyna z Gliwic nadal nie zamierzała się poddawać - dzięki trafieniu Szewczyka zbliżyła się nawet na dwa punkty. W ważnych momentach rzucał jednak Bibbins, co dawało trochę spokoju Legii. Później akcje kończył również Neal, a zwycięstwo zespołu z Warszawy nie było już zagrożone. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 95:85.

Legia Warszawa - GTK Gliwice 95:85 (19:18, 20:22, 34:25, 22:20).

Legia Warszawa: Justin Bibbins 23, Jamel Morris 22, Nickolas Neal 15, Dariusz Wyka 11, Grzegorz Kulka 9, Grzegorz Kamiński 7, Adam Linowski 4, Jakub Sadowski 2, Benjamin Didier-Urbaniak 2, Mariusz Konopatzki 0, Przemysław Kuźkow 0.

GTK Gliwice: Josh Perkins 17, Jordon Varnado 17, Malcolm Rhett 15, Shannon Bogues 13, Daniel Gołębiowski 7, Terry Henderson 6, Kacper Radwański 6, Szymon Szewczyk 4, Szymon Szymański 0, Aleksander Wiśniewski 0.