Ferhat Akbas: Przezwyciężyliśmy problemy z początku sezonu

Siatkówka
Ferhat Akbas: Przezwyciężyliśmy problemy z początku sezonu
fot. Cyfrasport
Grupa Azoty Chemik Police wygrał trzy z sześciu ligowych meczów w obecnym sezonie.

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police w obecnym sezonie TAURON Ligi grają w kratkę. Z dotychczasowych sześciu spotkań wygrały trzy i tyle samo przegrały. Trener Ferhat Akbas w rozmowie z Polsatem Sport wyraził nadzieję, że w dalszej części rozgrywek mistrzynie Polski wrócą na swój odpowiedni poziom.

Bożena Pieczko: Jak idzie Panu nauka języka polskiego?

 

Ferhat Akbas: Mocno się staram i poświęcam dużo czasu na naukę. Język polski jest bardzo trudny, ale próbuję się w nim porozumiewać. To najlepszy sposób na pracę z zespołem.

 

Jak wygląda obecna sytuacja w klubie?

 

Przede wszystkim chcę się skupić na tym co jest tu i teraz. Przeżyliśmy trudne chwile, ale nie chcę szukać wymówek. Udało nam się przezwyciężyć problemy, które mieliśmy na początku sezonu. To nas wzmocniło.

 

Jakie są Pana oczekiwania przed nadchodzącym turniejem w Novarze?

 

Ciężko przewidzieć co może się wydarzyć. Wszystkie drużyny będą musiały być przebadane pod kątem obecności koronawirusa. Mogą pojawić się kolejne niewiadome. Sytuacja zmienia się dynamicznie. Będę spokojniejszy, kiedy dotrzemy już do Włoch i zobaczymy nasze rywalki.

 

Jak czujecie się w roli gospodarza turnieju w Policach?

 

Bez kibiców będzie nam się grało gorzej, ale wciąż mamy przewagę w postaci gry we własnej hali. Do lutego wiele jeszcze może się zmienić. Wierzę, że do tego czasu zyskamy na sile i wykorzystamy nasze atuty.

 

 

Cała rozmowa z trenerem Ferhatem Akbasem w załączonym materiale wideo.

Bożena Pieczko, kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze