Fortuna 1 Liga: Kolejna wygrana Bruk-Betu Termaliki. Powrót na fotel lidera

Bruk-Bet Termalica Nieciecza ponownie objęła fotel lidera tabeli.

Zawodnicy Bruk-Bet Termaliki Nieciecza pokonali na swoim boisku 2:0 Widzew Łódź, powracając na pozycję lidera Fortuna 1 Ligi. To już jedenasta wygrana podopiecznych Mariusza Lewandowskiego, którzy w tym sezonie ulegli jedynie Arce Gdynia (0:1).

W piątkowym meczu nie trzeba było długo czekać na pierwsze trafienie! Mecz fantastycznie otworzyli gospodarze, obejmując prowadzenie już w dziewiątej minucie. Piłkę z impetem wpakował do bramki były widzewiak Adam Radwański, oddając strzał zza pola karnego. Miłosz Mleczko był bez szans.

Pierwszą część meczu kontrolowali właśnie podopieczni Lewandowskiego, podczas gdy przyjezdni wydawali się bezradni wobec umiejętności rywali. W połowie gospodarze mieli szansę na poprawę wyniku, ale nie wykorzystał jej Kacper Śpiewak, który w sytuacji sam na sam, przy próbie podcięcia piłki, trafił w twarz bramkarza. Kolejna szansa nadeszła pod koniec tej części spotkania, ale na strzał Romana Gergela mistrzowsko odpowiedział Mleczko. Przewaga niecieczan była jednak ewidentna, a procentowa różnica w posiadaniu piki – miażdżąca.

Po przerwie nastąpił zryw po stronie łodzian, którzy w końcu ruszyli z szarżą na bramkę rywali. Gospodarze nie pozostali im dłużni, szukając swoich szans po drugiej stronie boiska. Jedynymi z groźniejszych akcji popisali się Samuel Stefanik i Patrik Misak, ale nie udało im się zamienić strzałów na gole.

Mimo przejścia do ofensywy w wykonaniu gości, to dalej piłkarze Lewandowskiego częściej znajdowali się przy piłce. I to w ostatnich minutach przyniosło efekt! Prowadzenie gospodarzy podwyższył Misak trafieniem "ze szczupaka", a był to jednocześnie jego pierwszy gol w tym sezonie. Trzy punkty dodane do konta ekipy z Niecieczy pozwoliły jej na ponowne objęcie pozycji lidera. Wcześniej czoło tabeli okupowali zawodnicy ŁKS Łódź.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Widzew Łódź 2:0 (1:0)

Bramki: Adam Radwański 9, Patrik Misak 89