Fortuna Puchar Polski: Piłkarski rollercoaster w Płocku. Pogoń awansowała po serii rzutów karnych

Po niezwykłej dramaturgii Pogoń Szczecin pokonała Wisłę Płock w 1/16 Fortuna Puchar Polski.

Po niezwykłej dramaturgii Pogoń Szczecin pokonała Wisłę Płock w 1/16 Fortuna Puchar Polski. O zwycięstwie zadecydowała seria rzutów karnych. "Jedenastki" lepiej wykonywali goście i to oni zagrają w kolejnej rundzie.

Spotkanie na Stadionie Kazimierza Górskiego lepiej zaczęło się dla gospodarzy. W 18. minucie meczu gola dającego prowadzenie strzelił Mateusz Lewandowski. Kwadrans później było już 1:1. Rzut karny dla Portowców wykorzystał Kamil Drygas.

W drugiej połowie zabrakło bramek, ale nie emocji. Sędzia Wojciech Myć musiał temperować zachowanie piłkarzy na murawie. Jednym z nich był Giorgi Merebashvili. Pomocnik "Nafciarzy" po zmianie stron został po raz pierwszy upomniany przez kartonikiem. Na dziesięć minut przed końcem drugiej połowy otrzymał jednak drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną.

Zespół Kosty Runjaicia mimo przewagi jednego gracza nie potrafił zadać decydującego ciosu i na stadionie w Płocku potrzebna była dogrywka. Podczas dodatkowych trzydziestu minut żaden zespół nie przechylił szali zwycięstwa na swoją stronę. Oznaczało to jedno. Piłkarzy czeka seria rzutów karnych. W niej decydującej "jedenastki" nie wykorzystał Serb Milan Obradovic i to goście ze Szczecina awansowali do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.

Wisła Płock - Pogoń Szczecin 1:1 (k. 3:4)
Bramki: Mateusz Lewandowski (18) - Kamil Drygas (33-k.)

Seria rzutów karnych: (0-0 Michał Kucharczyk - obroniony), 1-0 Mateusz Szwoch, 1-1 Sebastian Kowalczyk, 2-1 Filip Lesniak, 2-2 Alexander Gorgon, (2-2 Piotr Pyrdoł - obok bramki), (2-2 Hubert Matynia - obroniony), 3-2 Piotr Tomasik, 3-3 Santeri Hostikka, (3-3 Airam Cabrera - obroniony), 3-4 Benedikt Zech, (3-4 Milan Obradović - obroniony)

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Damian Zbozień (85. Aleksander Pawlak), 18. Alan Uryga, 3. Milan Obradović, 7. Piotr Tomasik - 9. Dawid Kocyła (70. Piotr Pyrdoł), 94. Dušan Lagator (103. Torgil Gjertsen), 23. Filip Lesniak, 6. Damian Rasak (70. Mateusz Szwoch), 10. Giorgi Merebaszwili - Mateusz Lewandowski (85. Airam Cabrera)

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - David Stec, Kóstas Triantafyllópoulos, Benedikt Zech, Hubert Matynia - Kacper Smoliński (64 Maciej Żurawski), Damian Dąbrowski (73. Michał Kucharczyk), Kamil Drygas (86. Santeri Hostikka), Alexander Gorgon - Adrian Benedyczak (86. Hubert Turski), Luka Zahovič (64. Sebastian Kowalczyk)

Żółte kartki: Obradović, Merebaszwili, Szwoch - Drygas, Stec

Czerwona kartka: Giorgi Merebaszwili (druga żółta kartka)

Sędzia: Wojciech Myć

Obiekt: Stadion Kazimierza Górskiego