Fortuna Puchar Polski: Wisła Płock - Pogoń Szczecin. Relacja i wynik na żywo

W piątkowe popołudnie Wisła Płock zmierzy się w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski z Pogonią Szczecin. Oba zespoły rozegrały po meczu w tych rozgrywkach. "Nafciarze" pokonali GKS Tychy, natomiast "Portowcy" wygrali z Podhalem Nowy Targ. Teraz los skojarzył oba zespoły w kolejnej rundzie. Który przedstawiciel PKO BP Ekstraklasy awansuje dalej? Relacja i wynik na żywo z meczu Wisła Płock - Pogoń Szczecin na Polsatsport.pl

Drużyna Radosława Sobolewskiego rozgrywki Pucharu Polski zainaugurowała wyjazdowym meczem z pierwszoligowym GKS Tychy. Spotkanie wygrała 2:1, a od 66. minuty grała z przewagą jednego zawodnika. Bramki dla przyjezdnych zdobyli Irlandczyk Cillian Sheridan i Mateusz Szwoch, który na początku drugiej połowy wykorzystał rzut karny. Honorowe trafienie dla tyszan zanotował Kamil Szymura.

Z kolei Pogoń wybrała się w długą podróż na południe Polski, gdzie zmierzyła się w Nowym Targu z miejscowym Podhalem. Zgodnie z oczekiwaniami podopieczni Niemca Kosty Runjaicia rozprawili się z gospodarzami, wygrywając 5:0. Dwa gole dla "Portowców" strzelił Kamil Drygas. Wcześniej do bramki trafiali natomiast Kacper Smoliński, Michał Kucharczyk (rzut karny) i Austriak polskiego pochodzenia Alexander Gorgon.

Co ciekawe, oba zespoły po raz pierwszy zagrają ze sobą w Pucharze Polski. Do tej pory kluby mierzyły się ze sobą jedynie w lidze. Lepszym bilansem w ostatnich pięciu spotkaniach na poziomie Ekstraklasy może pochwalić się Pogoń. Wygrała cztery z nich, a raz uznała wyższość rywali.

Relacja i wynik na żywo z meczu na Polsatsport.pl. Początek o 12:30.