Michał Winiarski: Nadrabiamy stracony czas

Siatkówka
Michał Winiarski: Nadrabiamy stracony czas
Fot. PAP

W niedzielę siatkarze Trefla Gdańsk podejmą w meczu PlusLigi Asseco Resovię Rzeszów. - Mieliśmy tydzień do spotkania z rzeszowianami. Nadrabiamy czas, który straciliśmy w okresie przygotowawczym i przy drugiej fali zakażeń koronawirusem – powiedział trener Michał Winiarski.

W niedzielę o 17:30 gdańszczanie podejmą Asseco Resovię Rzeszów. Będzie to inauguracyjne spotkanie rundy rewanżowej, a jednocześnie pierwsza w tym sezonie konfrontacja tych zespołów. Dwa wcześniejsze podejścia okazały się nieudane – zaplanowany na 13 września w Rzeszowie mecz nie odbył się ze względu na zakażenia koronawirusem w drużynie Trefla.

 

ZOBACZ TAKŻE: Awantura po zakończeniu trzeciego seta w meczu GKS Katowice - Cuprum Lubin

 

Z kolei w drugim terminie gdańszczanie dotarli na Podkarpacie, ale zaplanowane 21 października spotkanie zostało odwołane z godzinnym wyprzedzeniem z uwagi na pojawienie się niepokojących symptomów chorobowych u niektórych z graczy gospodarzy.

 

Niedzielny mecz nie jest już zagrożony. Zawodnicy Trefla przystąpią do niego po trzech kolejnych zwycięstwach – u siebie pokonali 3:2 VERVĘ Warszawa Orlen Paliwa oraz 3:0 Ślepsk Malow Suwałki, natomiast w Zawierciu 3:0 Aluron CMC Wartę.

 

- Nasza najlepsza, najbardziej optymalna dyspozycja przyjdzie z czasem, aczkolwiek dobrze ćwiczymy i sądzę, że widać to podczas meczów. Jesteśmy drużyną, która potrzebuje regularności w treningu. Mamy cały tydzień na przygotowanie się pod danego przeciwnika i jest to swego rodzaju ułatwienie, które musimy wykorzystać. Wiemy, że Resovia jest trudnym rywalem, bo gra w niej wiele polskich i zagranicznych gwiazd. Naszym założeniem jest oczywiście zaprezentowanie swojej najlepszej siatkówki, ale rzeszowianie także wyjdą na boisko po zwycięstwo – przyznał Kewin Sasak.

 

W niedzielę w ostatnim ligowym spotkaniu z Aluronem w gdańskiej ekipie zabrakło co prawda kontuzjowanego Mariusza Wlazłego, ale wybranego najlepszym zawodnikiem w historii 20-lecia PlusLigi siatkarza godnie zastąpił właśnie Sasak. 23-letni atakujący zdobył 13 punktów i został uznany MVP tego meczu.


ZOBACZ TAKŻE: Nokaut w Olsztynie! Indykpol wygrał z Będzinem w znakomitym stylu

 

Niedyspozycja Włazłego była jednak chwilowa i kapitan Trefla przygotowuje się do konfrontacji z Asseco Resovią.

 

- W naszej drużynie wszyscy są zdrowi i gotowi do gry. Jestem bardzo zadowolony z treningów w ostatnim okresie. Również po meczu z Zawierciem mamy tydzień do spotkania z Resovią. Można powiedzieć, że po części nadrabiamy czas, który straciliśmy w okresie przygotowawczym i później przy drugiej fali zakażeń koronawirusem. Od ponad trzech tygodni jesteśmy już razem i to działa oraz będzie działało tylko na naszą korzyść – podsumował Winiarski.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie