MotoGP: Koniec sezonu na rollercoasterze w Portimao. Transmisja na Polsatsport.pl

Moto
MotoGP: Koniec sezonu na rollercoasterze w Portimao. Transmisja na Polsatsport.pl
fot. PAP
W Walencji poznaliśmy mistrza świata MotoGP, został nim Joan Mir. Wciąż nierozstrzygnięte są jednak losy wicemistrzostwa.

Bardzo długo czekaliśmy, by ten chyba najbardziej oryginalny i ekscytujący tor wyścigowy pojawił się w kalendarzu MotoGP. Ponoć na najlepsze rzeczy trzeba czekać i to właśnie się dzieje. Koniec sezonu przenosi nas na kraniec Europy, do Portugalii, na tor Portimao. Tor nazwany, przez Danilo Petrucciego, asfaltowym torem motocrossowym.

W Walencji poznaliśmy mistrza świata MotoGP, został nim Joan Mir. W 2017 roku triumfował Moto3, ma na swoim koncie także triumfy w pucharze Red Bulla, sezon 2020 zapamięta do końca swojego życia. Niewątpliwie jest godnym następcą Marca Marqueza, którego już w tym roku nie zobaczymy na motocyklu. Czy sezon 2021 będzie pojedynkiem między tymi zawodnikami. Zapewne tak, ale do walki włączy się wielu. Przed ostatnią, tegoroczną walką na torze, wciąż nierozstrzygnięte są losy wicemistrzostwa. W grze jest Morbidelli, Rins, Viñales, Dovizoso, Quartararo wszyscy z szansami na miejsce na podium na koniec sezonu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Formuła 1: Lewis Hamilton mistrzem świata! Wyrównał rekord Michaela Schumachera


Niestety ostatnia runda tego roku, to także czas pożegnań. Nie zobaczymy w przyszłym roku na torze Cal Crutchlowa, karierę zawiesza Andrea Dovizioso.


Zostawmy klasę królewską, bo w niej dzieją się rzeczy niesłychane. Rok 2020 zostanie spięty klamrą, której bohaterami będą zawodnicy Moto2 i Moto3. Pod nieobecność swych starszych kolegów w Katarze, podobnie teraz na koniec sezonu to właśnie zawodnicy mniejszych kategorii, będą „błyszczeli” w portugalskim słońcu walcząc o tytuły. Tutaj decyzje nie zapadły. Niezwykle konkurencyjna klasa Moto3 dostarczy nam niesamowitych emocji, gdy w niedzielę zasiądziemy, by przyglądać się pojedynkowi Arbolino, Arenasa i Ogury. Podobnie w kategorii Moto2. Mam nadzieję, że Lowes, Marini, Bezzecchi i Bastianini zgotują nam pojedynek godny tego niezwykłego sezonu.


Musicie być z nami na polsatsport.pl i IPLI by śledzić poczynania zawodników na „asfaltowym rollercoasterze”, zwanym torem Portimao, by już na spokojnie wieczorem w niedziele śledzić galę wręczenia nagród za walkę w sezonie 2020.

 

Wszystkie sesje treningowe i kwalifikacyjne oraz wyścigi na IPLI i Polsatsport.pl. Początek od godziny 10:00.

 

Grzegorz Jędrzejewski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze